שתף קטע נבחר

תלונה לאולמרט: אתרי הממשלה מותאמים רק לאקספלורר

על פי התלונה, חלק מאתרי הממשלה, בהם אתר משרד התחבורה ואתר הביטוח הלאומי, אינם מותאמים לדפדפנים כמו פיירפוקס

חבר הכנסת יגאל יאסינוב (שינוי) פנה לשר האוצר, אהוד אולמרט, בדרישה שיפעל לכך שכל אתרי הממשלה יותאמו לצפייה מיטיבית בכל דפדפני האינטרנט ולא רק באינטרנט אקספלורר.

 

על פי התלונה, חלק מאתרי הממשלה, בהם אתר משרד התחבורה ואתר הביטוח הלאומי, אינם מותאמים לדפדפנים כמו פיירפוקס, וכתוצאה מכך, גולשים שאינם משתמשים באינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט לא יכולים להשתמש בשירותים מקוונים חיוניים.

 

"האבסורד הוא שנמנעת האפשרות מאזרחים משלמי המיסים לגשת לאתרים ממשלתיים למרות שהם נבנים על חשבון המיסים שהם משלמים, כיון שהמדינה מחייבת אותם לקנות תוכנה מסוימת כדי להשתמש באתרי ממשלה", כתב ח"כ יאסינוב בפנייתו. לדבריו, "מאגרי המידע ממשלתיים חייבים להיות נגישים לכולם".

 

נוהלי החשב הכללי במשרד האוצר קובעים כבר עכשיו, כי כל אתרי הממשלה צריכים להיות מותאמים לדפדפנים אלטרנטיביים. עם זאת, על פי צוות ממשל זמין במשרד האוצר, רק 70 אחוז מאתרי הממשלה כוללים התאמה בסיסית לדפדפנים אלטרנטיביים, בהם דפדפנים מבוססי מוזילה כמו פיירפוקס, נטסקייפ ואחרים.

 

באשר לשאר 30 האחוזים - מקווים במשרד האוצר כי יותאמו לכל הדפדפנים במהלך השנה הבאה. התאמת הדפדפנים לתקנים של ה-W3C, שיבטיחו את התאימות לכל סוגי הדפדפנים, כרוכה בתוספת עלות מסוימת.

 

בקרוב יגיש החשב הכללי במשרד האוצר את דו"ח הממשל הזמין הראשון, בו יפורטו אתרי הממשלה שאינם תומכים בדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר. ההחלטות בעניין פיתוח האתרים של משרדי הממשלה מתקבלות במשרדים עצמם. עם זאת, בצוות הממשל הזמין מתכוונים להיעזר בחוק הממשל הזמין כדי לעקוב אחר פעילות המשרדים בהקשר זה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים