שתף קטע נבחר

מצרים: ראש האופוזיציה נשלח ל-5 שנים בכלא

איימן נור, שהתמודד מול מובארק בבחירות האחרונות לנשיאות, הואשם בזיוף מסמכי רישום מפלגתו. באופוזיציה טוענים: מדובר בחיסול פוליטי מטעם הממשלה

בית המשפט במצרים גזר היום (שבת) חמש שנות מאסר על איש האופוזיציה ומי שהתמודד בבחירות על הנשיאות, איימן נור, לאחר שהואשם בזיוף מסמכי רישום וייפויי כוח של מפלגתו – "אל-רד" (המחר).

 

"זהו קיפוח של ממש, נערער על כך", אמר עורך דינו של נור, אמיר סאלם, עם היוודע גזר הדין. מטעם המפלגה עצמה נמסר: "החלטת בית המשפט לא היתה מפתיעה או בלתי צפויה. ממשלת מצרים שואפת לחסל את עתידו הפוליטי של מנהיג המפלגה אשר נחשב למתמודד העיקרי לנשיא המכהן". אגב, נור הפסיד גם בבחירות האחרונות לפרלמנט שנערכו בנובמבר וכעבור חודש  איבד את המושב שלו לאחר עשר שנים בהן כיהן בו.

 

משפטו של נור עורר עניין רב וזאת לאחר שנעצר בחודש ינואר באשמת הזיופים. לאחר 42 ימים בהם שהה במעצר ללא משפט או אישום הוא שוחרר בערבות, ומייד עם שחרורו כינס מסיבת עיתונאים במהלכה הודיע רשמית על כוונתו להתמודד לנשיאות. במערכת הבחירות לנשיאות הוא התמודד יחד עם עוד שמונה מתמודדים אחרים מול מובארק.

 

בתום הבחירות נפתח משפטו של נור - עורך דין בשנות הארבעים לחייו - וכבר מלכתחילה האשימה "אל-רד" כי מדובר במשפט פוליטי. יחד איתו עמדו עוד מספר בכירים במפלגה לדין ואכן, במקביל לעונשו, נגזרו חמש שנות מאסר גם על ראש לשכתו, איסמאעיל זכריה, ובכיר נוסף בלשכתה, איימן איסמאעיל. שלושה חברי מפלגה נדונו לתקופות מאסר קצרות יותר, ונאשם אחרון שנמלט נדון לעשר שנות מאסר.

 

נור עצמו טען כי במשפט הוא משלם על התמודדותו במערכת הבחירות בה, לדבריו, הוא הצליח להציג את עצמו כאלטרנטיבה אמיתית לשלטון שדחה העם.

 

בתוך כך דווח כי במהלך הדיון התגודדו מחוץ לבית המשפט כמאה מתומכיו של נור וקראו סיסמאות נגד הממשלה ובעד הדחתו של הנשיא, חוסני מובארק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נור. משלם את המחיר
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
מובארק. טענות כלפי הממשלה
צילום: איי אף פי
מומלצים