שתף קטע נבחר

גולדבלט: התירו לי לעבוד, במגזר החרדי

חנן גולדבלט, שהואשם בעבירות אונס ומעשים מגונים בתלמידותיו, הועבר למעצר בית בבית אחותו. בשל מצבו הכלכלי הוא מבקש לצאת לעבוד בהפקת סרטים חינוכיים למגזר החרדי. עורכת דינו: צוות ההפקה כולל גברים בלבד. התובעת מתנגדת

השחקן חנן גולדבלט פנה הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה שיתיר לו לצאת לעבודה ללא פיקוח למשך חצי שנה כשחקן ועוזר במאי בהפקת סרטים חינוכיים למגזר החרדי עם ידידו הרב מרדכי ארנון (פופיק).

 

גולדבלט נאשם בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות חמורות של ביצוע אונס ומעשים מגונים בתלמידותיו ולפני מספר שבועות שיחרר אותו בית המשפט למעצר בית בבית אחותו. כעת, בשל מצבו הכלכלי הוא מבקש לצאת לעבוד.

 

עורכת דינו של גולדבלט, רחל תורן, כתבה בבקשה לבית המשפט כי הוא זקוק לעבודה וכי "מטעמי צניעות הלכתיים צוות ההפקה כולל גברים בלבד". התובעת במשפט, רקפת מוהר, מתנגדת לבקשתו של גולדבלט.

 

בשבוע שעבר הגיש גולדבלט למחוזי את תגובתו המפורטת לכתב האישום נגדו על אונס וטען כי קיים עם שתי מתלוננות יחסים בהסכמה. גולדבלט מאשר בתגובתו כי לאורך כל שנות פעילותו המקצועית נהג להעלות במחשבותיו, ובמספר הזדמנויות אף בכתב, רעיונות לתסריטים, מחזות מופעי בידור ספרים וכדומה ואף נהג לשתף את הסובבים אותו במחשבותיו אלה, בין היתר גם את הצעירות אותן לימד משחק.

  

באישום הראשון, בו נאשם באונס של נערה בת 16 וחצי, מכחיש גולדבלט את האונס אך מאשר כי הוא מכיר אותה ואף ביקר בבית הוריה ונפגש עימה בביתו לצורך חזרות למופע ביד אליהו. הוא מאשר גם כי אמר לה להביא לחזרות בגדים שיתאימו לתפקיד ואף נתן לה לצורך החזרות חולצה שלו.

 

לטענתו, בסיומה של אחת החזרות, כאשר היו לבדם בסלון ביתו, התקיים ביניהם מגע מיני חלקי בהסכמתה המלאה. עוד הוא מאשר שכאשר נסעו השניים יחד על האופנוע שלו, הניח את ידה על מכנסיו, גם זאת בהסכמתה המלאה לטענתו.

 

באישום השני, על אונס במרמה, טוען גולדבלט כי התקיים ביניהם מגע מיני מלא מספר פעמים בהסכמתה המלאה של המתלוננת, שהייתה אז בת 20. באישום נוסף של ביצוע מעשה מגונה, כאשר התנדב לסייע לצעירה להתקבל ללהקה צבאית, כופר גולדבלט באישום כולו וטוען כי הוא כלל אינו מכיר את המתלוננת. כמו כן בשלושה אישומים נוספים הוא מכחיש ביצוע מעשים מגונים.  

 

למרות שבתחילה דווח כי משפטו של גולדבלט יחל רק בסוף שנת 2006, בית המשפט הודיע היום שככל הנראה יתפנו לו מועדים בחודש אפריל 2006.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גולדבלט. יפיק למגזר החרדי?
צילום: אבי כהן
מומלצים