שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעים להכיר: האיש שמאחורי שרון בכנסת
  ראש הממשלה נוהג להקיף את עצמו ביועצים צעירים. אחד מהם הוא יועצו לקשר עם הכנסת, תפקיד שלא אויש בעבר. בראיון ראשון לתקשורת מסכם מגנזי שלוש וחצי שנים ליד אריאל שרון
  הצעירים של שרון. ראש הממשלה, אריאל שרון נוהג להקיף את עצמו בהרבה עוזרים צעירים. אחד מהם הוא, אורן מגנזי (29) המכהן במשך שלוש וחצי השנים האחרונות, כיועץ ראש הממשלה לקשר עם הכנסת . עם פיזורה של הכנסת לקראת הבחירות מסכם מגנזי בראיון ראשון לתקשורת את הפעילות, מאחורי הקלעים, לצידו של שרון בכנסת ה-16.

   

  מגנזי, החל  את דרכו בפוליטיקה בשנת 1999, כאשר כיהן כעוזרו של שרון בכהונתו כיו"ר הליכוד. לאחר מכן כיהן כעוזרו של אורי שני ומייד אחר כך, כעוזרו של אביגדור יצחקי שכיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. שרון, היה ראש הממשלה הראשון שאייש את תפקיד יועץ לקשר עם הכנסת.

   

  תפקידו של מגנזי בכנסת הנוכחית היה להביא בפני ראש הממשלה את המידע החשוב ביותר ממשכן הכנסת. במסגרת תפקידו היה מגנזי מעדכן את ראש הממשלה גם בהתפתחויות במשכן, המארבים הפרלמנטרים של חברי הכנסת והחלטות שעשויות להתקבל בניגוד לעמדת הממשלה.

   

  לדברי מגנזי, שרון הפגין נוכחות רבה במשכן הכנסת, לעומת ראשי ממשלת אחרים: "מהשבוע הראשון של הכהונה, ראש הממשלה הקפיד לבוא לכנסת בכל יום רביעי, כדי להדוף הצעות חוק נגד הקואליציה. שרון הקפיד מאוד להגיע בימי שני כדי להשתתף בהצבעות אי אמון. הוא היה אומר 'אם אני לא אשב במליאה, הח"כים לא יגיעו'".

   

  אחד מרגעי השיא בעבודתו של מגנזי היה ערב אישור תוכנית ההתנתקות בכנסת: "כמה שעות לפני ההצבעה הגורלית וניסיון הפוטש, שבלשכה כינו 'פוטש בננה', קיבלתי אינפורמציה ששרי הליכוד מתכוונים להתייצב אצל רה"מ ולדרוש ממנו פגישה לפני ההצבעה דקות לפני ההצבעה. מיד הודעתי למזכיר הממשלה ישראל מימון שהפך לקמב"ץ לכל דבר ועניין. הוא הציע שרה"מ יעלה מיד למליאה, שם לא יוכלו לנהל עימו שיחות ולהפעיל לחצים. שרון אכן החליט לעלות מיד, והלחץ הופנה לשרי המורדים - שחזרו בהם".

   

  הכהונה האחרונה והמגע הישיר עם חברי הכנסת לא הולידו אצל מגנזי רצון לעבור לזירה הפוליטית. מגנזי מבטיח לעמוד לצידו של שרון גם בכנסת ה-17: "יש לי הרגשה שזו תהיה תקופה משמעותית ביותר למדינת ישראל. אני לא רוצה לעסוק כרגע בתפקידים". על הפרישה מהליכוד, שבו היה חבר, אומר מגנזי: "הפרישה לוותה בתחושה קשה אבל גם עם הרבה הקלה. חברי הסיעה התייחסו לשרון בצורה מחפירה".

   

  לקראת סיום הקדנציה מחלק מגנזי ציונים לחברי הכנסת עימם עבד בשנים האחרונות: "מבלי לפגוע בכל חברי הכנסת. עלי לציין את גדעון סער מהליכוד, שהוא גם גאון וגם אכזר. גלעד ארדן מהליכוד שהוא מקצוען וענייני. ענבל גבריאלי מהליכוד שהיא חברת כנסת מעולה עם יחסי ציבור פחות טובים. קולט אביטל מהעבודה מביאה אצילות לכנסת. ואיך אפשר שלא לציין את יוסי שריד ממרצ ומשה גפני מיהדות התורה שבלעדיהם היינו משתעממים בכנסת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  אורן מגנזי בכנסת
  צילום: גלי תיבון
  צילום: פלאש 90
  אייש לראשונה את התפקיד. שרון
  צילום: פלאש 90
  מומלצים