שתף קטע נבחר

חסקין נשאר במעצר: "איפה משרד החוץ?"

אחרי שכבר הובטח לו שישתחרר בערבות, שינה בית-המשפט את ההחלטה - ומדריך הטיולים גילי חסקין ממשיך להינמק בתא הצפוף בהודו, בגלל קליע שנמצא בתיקו. חבריו מחתימים על עצומה למשרד החוץ

מדריך הטיולים הישראלי גילי חסקין, שנעצר בהודו לפני כשבועיים לאחר שבתיקו נמצא קליע של רובה, לא שוחרר עדיין מן המעצר. היום (ה') הפכה שופטת שדנה בעניינו החלטה קודמת של בית-המשפט ופסקה כי לפי שעה, הוא יישאר בתא הצפוף, אותו הוא חולק עם עבריינים מקומיים בתנאים קשים ביותר. טרם נמסר מה הסיבה להארכת המעצר. 

 

חסקין נעצר בשעה שביקש לצאת עם קבוצת מטיילים ישראלים אותה הדריך מהודו לסרי-לנקה. על נסיבות המעצר סיפר היום ל-ynet בני ליברמן, אחד מחברי הקבוצה: "הגענו לשדה התעופה של טריוונדרון מתוך כוונה להמריא לקולומבו. עברנו את כל הבדיקות הביטחוניות, וכשכבר היינו על המטוס אמרו לנו שיש בעיה עם גילי ושהוא נעצר בשל כדור שנמצא בתיקו. אביו של גילי המשיך להדריך אותנו בטיול בקור רוח, ותוך יממה הגיע גם מנכ"ל החברה המארגנת, במיוחד מהארץ. עד עכשיו אני לא מצליח להבין את העניין. המדינה צריכה להתערב ולדפוק על השולחן".

 

"מישהו ברמה הלאומית צריך להתעשת ולהתערב", אומרים בני משפחת חסקין. "אנחנו תוהים אם אין גורמים משני הצדדים - ירושלים וניו-דלהי - שיכולים לעשות יותר. משרד החוץ עשה המון בכל האפיקים שברשותו, אך אנו שואלים, האם ניתן לעשות עוד משהו".

 

מי שלא ממתין להתערבות גורמים נוספים אלה חבריו של חסקין, שהחלו להפעיל מצידם לחץ על משרד החוץ ועל שגרירות הודו בישראל, בתקווה לקדם את תהליך השחרורר. גם המגזין "מסע אחר", בו כתב חסקין במשך 17 שנה, העלה לפני מספר ימים קריאה באתר האינטרנט שלו לגולשים לפנות למשרד החוץ ולשגרירות ההודית.

 

"אנחנו חרדים, כמו רבים מידידיו וקרובי משפחתו, לגורלו", נכתב בין היתר בהודעה באתר. "למרבה הצער, אנחנו גם חוששים שמשרד החוץ הישראלי אינו מפעיל די לחץ להביא לשחרורו המיידי מן המעצר. משרד החוץ יכול לערוב לשחרורו, וברור לכולם שאין מקרה זה דומה למקרים אחרים בהם נעצרו סוחרי סמים ועבריינים. אין לנו ספק ששגרירות הודו בתל-אביב אינה מבינה עד כמה המעצר הזה מקומם".

 

המוציא לאור של העיתון וידיד קרוב של חסקין, גיל אל-עמי, סיפר על הנסיבות בהן פרסם המגזין את ההודעה: "אנחנו טוענים שלא מדובר במקרה בו נתפס ישראלי עם סמים או משהו דומה, אלא מדריך טיולים ותיק ומנוסה, אב לילדים ואדם ישר כמו סרגל. אנחנו סבורים שאין כל סיבה שהוא לא ישוחרר עד למשפטו".

 

"נכון לאתמול קיבלנו כ-500 פניות ומכתבים מנומקים וראויים", אמר אל-עמי על ההיענות להודעה. "ונשלח אותם למשרד החוץ ולשגרירות הודו בישראל בתקווה שהדבר יסייע".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבינועם טלבי
גילי חסקין
צילום: אבינועם טלבי
מומלצים