שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  אוניברסיטת מישיגן: "קוקה קולה - לא בשטחנו"
  הרקע: האשמות, שהחברה מאפשרת פגיעה בזכויות-אדם של תושבי הודו (שאיבה מוגזמת לכאורה של מי-תהום) ושל תושבי קולומביה (תמיכתה לכאורה בקבוצות טרור-צבאי)

  "מכירת מוצרי קוקה-קולה מושעית בתחומי 3 קמפוסים" - הודיעה היום (ו') אוניברסיטת מישיגן.

   

  הרקע לכך הינן האשמות, ולפיהן החברה מאפשרת פגיעה בזכויות-אדם ופגיעה באיכות-הסביבה מחוץ לארצות-הברית. מעריכים כי התאגיד מכניס בערך 1.4 מיליון דולר בשנה מן הזיכיון עם האוניברסיטה.

   

  נמסר כי ההשעיה תיכנס לתוקף ביום 1 בינואר; בשום מקום בקמפוסים - שבהם מסתובבים 50 אלף סטודנטים - לא יהיו למכירה מוצרים של תאגיד המשקאות והמזון הענקי: לא במכונות לממכר משקאות, לא במסעדות ולא בקפיטריות.

   

  דוברת קוקה-קולה הגיבה: "אוניברסיטת מישיגן היא אוניברסיטה חשובה, ואני מכבדת את אופן עבודתה איתנו בנושא זה". היא ציינה כי "אנו ממשיכים

  לחפש דרך לעבוד עם האוניברסיטה ולטפל בסוגיות העיסקיות אשר מטרידות אותה". החברה והאוניברסיטה הודיעו כי ימשיכו בהתדיינות על הנושא.

   

  הפרשייה החלה אשתקד, כאשר קבוצה ששמה "סטודנטים המתארגנים למען מעמד-העובדים ולמען שוויון כלכלי" (Students Organizing for Labor and Economic Equality ) הגישה קובלנה לשלטונות האוניברסיטה; מושאי הקובלנה: קוקה-קולה שואבת מי תהום בהודו בצורה מוגזמת; החברה תומכת בקבוצות טרור-צבאי בקולומביה, אשר זוממות לפגוע באנשים החברים באיגודי-עובדים.

   

  בהזדמנויות אחדות, הנהלת התאגיד הכחישה את ההאשמות הללו מכל וכל. אבל, היא ציינה כי אינה יכולה לקבל על עצמה את המועדים אשר האוניברסיטה קבעה לסיום החקירה בעניין- אף-על-פי שקיבלה הצעות מאת האוניברסיטה, וגם מאת גופים אקדמאיים אחרים, לממן את החקירה בדבר נכונוּתן של הטענות הללו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אוניברסיטת מישיגן: "קוקה קולה - לא בשטחנו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים