שתף קטע נבחר

פריצקי רץ לכנסת: טיפלתי ראשון בחרדים

חבר הכנסת הבהיר כי המפלגה ממנה הודח אינה הסיבה להחלטתו להתמודד, אך באותה נשימה הדגיש: "אני טיפלתי בנושאי חרדים וחילוניים עוד לפני ששינוי חלמה על כך". בשינוי לא מתרגשים: "הוא אינו ראוי לתגובה"

הוא היה שותף לפריצה הגדולה של שינוי, בהמשך הפך לאחד מחברי המפלגה המושמצים ביותר ולקראת הבחירות הקרובות הוא כבר יעמוד בזכות עצמו. יוסף פריצקי, לשעבר שר בממשלה, הודיע הבוקר (א') כי יתמודד במסגרת רשימה עצמאית תחת הסיסמא "תן לעצמך צל"ש". שם הרשימה, ניחשתם נכון - צל"ש.

 

"אני טיפלתי בנושאי חרדים וחילוניים עוד לפני ששינוי חלמה על כך בכלל", אמר פריצקי ל-ynet וסימן את המטרה העיקרית לחיצי התעמולה שלו. "אני מאמין גדול בהפרדת דת ומדינה ולכן הגעתי אל בית המחוקקים. זו הסיבה שאני מבקש להתמודד גם בבחירות הקרובות".

 

פריצקי אמנם מדגיש כי מפלגת שינוי אינה הסיבה שבגללה בחר לרוץ לכנסת, אבל ברור שהמסרים שלו, המקבילים בתכניהם למפלגה שהייתה ביתו עד לא מזמן, ייצרו באופן טבעי עימות בין הצדדים. "אני מתמודד כי אני חייב לציבור הבוחרים שלי", אמר. "ברור שמאחר שגם אני וגם שינוי מתמודדים על אותו קהל בוחרים, יהיו בינינו נקודות מתנגשות". גם הקמפיין אותו מגבש פריצקי בימים אלו, כולל מתקפות כאלו ואחרות על המפלגה ממנה הודח.

 

פריצקי נכנס למפלגת שינוי לאחר שהיה יושב ראש עמותת "עם חופשי" והיה שותף להצלחה הגדולה שלה בבחירות ב-2001, כאשר זכתה ב-15 מנטדים. הוא סולק מן המפלגה ביולי 2004 בעקבות פרשת הקלטת, בה נחשף כי ביקש "לתפור תיק" לעמיתו, אברהם פורז.

 

בימים האחרונים, בטרם החליט להתמודד בבחירות לכנסת, קיים פריצקי קיים סקר באמצעות משרד "רפי סמית", ממנו עלה כי יוכל לעבור את אחוז החסימה.

 

"כיושב ראש עמותת 'עם חופשי' ספגתי אבנים בכביש בר אילן עוד לפני ששינוי חלמה בכלל לדבר על בעיית החרדים במדינה", אמר. "אני בטוח שהציבור ידע במי לבחור". חשוב לציין כי הסקר נערך גם בקרב מצביעי שינוי ו-18 אחוזים מהם אמרו כי יצביעו לפריצקי במידה וירוץ לכנסת הקרובה.

 

דובר מפלגת שינוי, צחי משה, מסר בתגובה: "חבר הכנסת יוסי פריצקי הוכיח במעשיו, שבגללם כזכור סולק משינוי, כי הוא איננו ראוי לתגובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:אלכס קולומויסקי
פריצקי. יתקוף את שינוי
צילום:אלכס קולומויסקי
צילום: אלי אלגרט
לפיד. הכתובת
צילום: אלי אלגרט
מומלצים