שתף קטע נבחר

א-סאנע זועם: זומנתי לחקירה דווקא בחג הקורבן

חבר הכנסת שביקר בנובמבר בסוריה, בניגוד לחוק האוסר על יציאה לארץ אויב, טוען כי זומן לחקירה ביאחב"ל דווקא במהלך החג: "צריך להימנע מלזמן נוצרים ומוסלמים לחקירה בחגים". במשטרה מסבירים: גם יהודים נחקרים בחגים

חבר הכנסת טלב א-סאנע (רע"מ) זועם על המשטרה שהחליטה לזמן אותו לחקירה עקב ביקורו בסוריה לפני כחודשיים, דווקא בחג הקורבן שיחול ב-9 בינואר.

 

א-סאנע סיפר ל-ynet כי קיבל היום (א') את הזימון לחקירה ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה (יאחב"ל). בזימון נכתב שעליו להתייצב במשדרי היאחב"ל בפתח תקווה בדיוק בבוקרו של היום בו חוגגים המוסלמים את חג הקורבן.

 

"אני רואה בחומרה את העובדה שבקרב משרדי הממשלה השונים לא מצויינים חגי המוסלמים. יש להימנע מלזמן נוצרים ומוסלמים בימי חגיהם" אמר א-סאנע.

 

"היאחב"ל צריכה לחקור את התפשטות הפשע המאורגן בישראל ולא נושאים פוליטיים. אני רואה בכך מקרטיזם, חזרה לזמנים של ממשל צבאי ורדיפה פוליטית בשל דעות פוליטיות. לא אתייצב לחקירה ביום זה. זוהי פגיעה בכבודם של המוסלמים שמזמנים אותם דווקא ביום זה לדברים מעין אלה", הוסיף א-סאנע.

 

בתחילת חודש נובמבר יצא א-סאנע לסוריה בניגוד לחוק, האוסר יציאה לארץ אויב ובכך הפר הוראה של משרד הפנים לפיה אין לנסיעתו הצדקה. חברי הכנסת הערבים, בהם אחמד טיבי ועזמי בשארה, הפרו לא אחת את האיסור לנסוע למדינת אויב. הח"כים טיבי ובשארה, ביקרו רק לאחרונה בלבנון.

 

גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי לא מדובר באפלייה וכי גם יהודים נחקרים בחגים או שבתות במידה ויש בכך צורך. עוד נמסר מהמשטרה כי חבר הכנסת א-סאנע זומן פעמיים להיחקר ופעמיים לא התייצב בטענה שהוא עסוק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פגיעה בכבוד המוסלמים. א-סאנע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים