שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: עכשיו הביוגרפיה

בימים אלו שוקד המחזאי והסופר יהושע סובול על הביוגרפיה של מועמד העבודה לראשות הממשלה, שצפויה להתפרסם עוד לפני הבחירות. פרץ מנסה לשחזר את הצלחתו של ברק, שפירסם ביוגרפיה לפני הבחירות ב-1999. ואם לא די בכך, מתברר שגם כותב הביוגרפיה של ברק, אילן כפיר, עובד על ביוגרפיה משלו לפרץ. בעבודה מסבירים שהמצביעים לא מכירים את תולדות חייו של פרץ

ביוגרפיה קטנה עם שפם. אולי זה מה שיציל את פרץ? אחרי שכתיבת הביוגרפיה של  אהוד ברק ב-1999 עזרה לבחירתו לראשות הממשלה, פנה גם יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ, לסיוע מיוחד במירוץ למשרה הבכירה. ל-ynet נודע שבחודשים האחרונים שוקד יהושע סובול על כתיבת הביוגרפיה של עמיר פרץ. כתיבת הביוגרפיה החלה כבר במהלך הקמפיין לראשות העבודה שניהל פרץ, אז פנה אליו הכותב והציע לו לעלות את קורות חייו על הכתב.

 

הביוגרפיה, שאמורה להציג את חייו, דרכו והישגיו של פרץ, אמורה לסייע לו בקמפיין והיא תצא לאור, ככל הנראה, עוד לפני הבחירות, במהלך חודש פברואר בהוצאת ספרים גדולה. גורמים בכירים במפלגת העבודה אומרים שעדיין לא ברור אם הביוגרפיה תופץ בחינם לאוכלוסיות שונות.

 

כמו כן נודע שגם אילן כפיר, שכתב את הביוגרפיה של ברק, עובד על ביוגרפיה משלו לפרץ. נראה כי הוא וסובול נמצאים בשלבים שונים של עבודה.

 

בקמפיין הבחירות שלו לראשות הממשלה ב-1999, הפיץ ברק את הביוגרפיה "אהוד ברק חייל מספר 1" שנכתבה אודותיו הן בקרב העולים החדשים והן בקרב הציבור הרחב. באותו זמן, גרסו ההערכות שהביוגרפיה סייעה לברק להיכנס לתודעת הציבור, וכן לחשוף בפני המצביעים את הישגיו הצבאיים.

 

גורמים בסביבתו של פרץ אומרים ש"הציבור לא מכיר מספיק את סיפור חייו של פרץ כקצין צעיר שנפצע במלחמת יום כיפור במתלה, לאחר שנגמ"ש נפל עליו ומחץ את רגליו".

 

"הישראלים גם לא יודעים שלאחר שנתיים של שיקום", הוסיפו הגורמים, "הוא בחר בקריירה של חקלאי למרות שהרופאים אמרו לו שלעולם לא יוכל ללכת על רגליו והציעו לו בעלות על תחנת דלק בדרום".


פורסם לראשונה 01/01/2006 17:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יפרסם ביוגרפיה. פרץ
צילום: ירון ברנר
צילום: תומריקו
פירסם ביוגרפיה וניצח. ברק
צילום: תומריקו
מומלצים