שתף קטע נבחר

הזינוק לצמרת הפשע של קצין החבלה מגולני

הוא רק בן 33, קצין בגולני ומומחה לחומרי נפץ. בעבר שימש כ"קצין החבלה" של כנופיית רמת עמידר אך נמלט מהארץ כשנחשד בפרשת רצח. רק כשנרצח באורח מסתורי עד המדינה בעניינו, חזר לישראל - לא לפני שנפגש עם צחי בן אור, השוטר שהפך לרוצח בשירות משפחת פשע. אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי. אמש נדקר ונפצע בינוני. איך הפך עמיר מולנר ליעד מספר 1 של משטרת ת"א?

רק לפני כשנה וחצי שב ממכסיקו אך בעלייתו המטאורית בעולם התחתון הצליח לצבור אינספור אוייבים. כיצד הפך עמיר מולנר, שנדקר אמש (ב') ב"פסגת" עולם הפשע במלון דניאל בהרצליה ליעד מודיעיני מספר אחת של משטרת מחוז תל-אביב?

 

הוא רק בן 33, קצין בגולני לשעבר ומחזיק בידע רב אודות השימוש בחומרי נפץ. אלא שמולנר, שהפך בינתיים ל"קצין החבלה" של כנופיית רמת עמידר, הסתבך והפך לחשוד ברצח של הרב שמעון חדיף, איש כנופיית פרדס כץ. המדינה הצליחה לגייס את נסים ימין, איש כנופיית רמת עמידר, כעד מדינה בפרשה. ימין הספיק בעדותו לשלוח את יוסי הררי, מנהיג כנופיית רמת עמידר, לשבע שנות מאסר וחצי.

 

לאחר מכן המשיך ו"זימר" על חבריו לכנופיה, בהם גם מולנר. ימין טען אז שמולנר הוא שהכין את מטען החבלה שחיסל את שמעון חדיף. כשמולנר הבין שעומדת נגדו עדות מפלילה, החליט להימלט למכסיקו, שם פגש חבר ותיק בשם צחי בן אור. שמו של בן אור נקשר בפרשה אחרת - פרשת האחים פריניאן - כמי שחצה את הקווים והפך משוטר לרוצח בשירות משפחת פשע.

 

מולנר שהה במכסיקו זמן ארוך, עד שלפני כשנה וחצי לערך נרצח ימין בביתו בחולון. הרצח הזה איפשר למולנר, לחזור ארצה מבלי להסתכן מהרשעה. במשטרה יודעים לספר בפה מלא כי לפי החשדות "חבריו" של מולנר לכנופיה שבה היה חבר הם שדאגו לחיסולו של ימין, אך עד כה איש לא נעצר בפרשה.

 

מאז חזר, המשיך מולנר לגדול ולגדול. הוא שכר מאבטחים ובחר באחד ממקומות המגורים היוקרתיים ביותר בתל אביב - "מגדלי אקירוב" שברחוב פנקס בתל-אביב. אפילו ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, גר תחתיו בבניין.

 

גרושתו של צחי בן אור, אגב, סיפרה בעדותה במשטרה שפורסמה לפני זמן מה ב"ידיעות אחרונות" כי בשנת 2004 הגיע מולנר יחד עם אחיו של צחי בן אור, אריאל, והביא לה מתנה מצחי. מולנר אף שיכניע אותה להתגורר עמו. "עמיר ציין שזה מקום מדהים עם נופים מדהימים", אמרה לשוטרים.

 

במקביל לטיפול בגרושתו של בן אור (שבינתיים נרצח במכסיקו בנסיבות מסתוריות) החל מולנר, כך לפי דו"חות מודיעין של המשטרה, לעבוד בין השאר כבורר סכסוכים בעולם התחתון. תיק נוסף שבו השתרבב שמו נפתח כאשר אב הבית במגדלי אקירוב לא איפשר למולנר לחנות בחניון ולפתע התפוצצה מכוניתו באזור. לאחר אותו מקרה, חזר מולנר מן הסתם לחנות בחניון. השכנים במגדלי אקירוב לא מרוצים מהשכן ה"מפורסם" אך בניגוד לעבר, איש מהם לא מתלונן עוד. אחד המראות מעוררי הגיחוך במגדלי אקירוב הוא העבודה הצמודה של מאבטחיו של אהוד ברק ואלו של מולנר. המאבטחים עומדים לעיתים יחדיו בכניסה ללובי של המגדלים.

 

במהלך השנה וחצי האחרונות, מאז שב מולנר לישראל, עוקבים אחריו שוטרי היחידה המרחבית ומתעדים את פעילותו. למרות המעקבים, לא הצליחו למנוע את האירוע החמור במלון דניאל בהרצליה, במהלכו נדקר. שמו של מולנר נקשר לא אחת בתקופה הזו לאירועים פליליים רבים, אולם למשטרה לא היו די ראיות כדי לעוצור.

 

לא רק המשטרה מודאגת מעלייתו של מולנר, אלא גם ארגוני פשיעה מתחרים. בחודשים האחרונים החלו אלו במאמצי "הרגעה" למולנר ושיגרו לו מסרים לפיהם עליו להיזהר בפעילותו. כשהגיע לפגישה במלון דניאל בהרצליה עם עבריינים מוכרים למשטרה, איש לא ציפה שהפגישה תידרדר עד לכדי קטטה ודקירות. המשטרה ביקשה וקיבלה צו איסור פרסום גורף על הפרשה, ועל כן לא ניתן לפרט את שמותיהם של החשודים בדקירה, או את הרקע לאירוע החמור. כל מה שיודעים לומר במשטרה הוא שאם בימים הקרובים לא תתקיים כל "סולחה" או בוררות, ניתן לצפות לאירועים של נקמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה
מולנר. "קצין חבלה" מומחה
צילום רפרודוקציה
צילום: אבי כהן
אחד החשודים בדקירה במלון דניאל
צילום: אבי כהן
מומלצים