שתף קטע נבחר

חקירה נגד "נענע" ו-MSN בחשד לפרסום הימורים

נמשכים הצעדים נגד אתרים המפרסמים הימורים באינטרנט. היום נערכה פשיטה על משרדי האתרים MSN ונענע, לאחר שגם "וואלה" ו"ספורט-ליין" נחקרו

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה ממשיכים בצעדים נגד אתרים המפרסמים הימורים באינטרנט. זאת, בעקבות הנחיית היועץ המשפט לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, נגד פירסומי הימורים בכלל ובאינטרנט בפרט.

 

החוקרים פשטו היום על משרדי האתרים MSN ישראל ו-Start בנתניה, שבבעלות של מיקרוסופט ואינטרנט זהב, ועל משרדי האתר נענע, בבעלות נטוויז'ן, בחשד לפרסומים של אתרי הימורים לא חוקיים. מסתבר כי אתרים אלו ממשיכים לפרסם באתרם אתרי הימורים האסורים על פי חוק.

 

החוקרים ביצעו חיפושים במשרדים, במטרה לאסוף ראיות. במקביל, נחקרו מנהלים בחברות אלה. נודע כי בשלב זה נחקרים קרוב ל-20 אישים בכירים המנהלים את האתרים, חלק במתן עדות וחלק תחת אזהרה.

 

לדברי המשטרה, "היחידה הארצית לחקירות הונאה ממשיכה לפעול על פי הנחיית ראש אגף לחקירות וללחימה בפשיעה נגד פירסומי הימורים בכלל, וכנגד פרסומים באינטרנט בפרט, זאת בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה".

 

מאתר נענע נמסר: "משטרת ישראל מבצעת בימים אליו חקירה לגבי אתרי הימורים, במסגרת החקירה פנתה למספר פורטלים בבקשה לקבלת מידע, נענע משתפת פעולה ותפעל בהתאם להנחיות הגורמים המוסמכים לכך".

 

מחברת MSN ישראל נמסר: "MSN ישראל הפסיקה ביוזמתה את הפרסומות המעטות שפורסמו בתחום - וללא קשר לבדיקת המשטרה היום. MSN ישראל משתפת פעולה באופן מלא עם המשטרה ותציג כל מידע שיידרש באופן המלא והשקוף ביותר".

 

לפני כשבועיים ערכו חוקרי היחידה חיפושים וחקירות במשרדי אתר "וואלה" שפירסם, לטענת המשטרה, מספר אתרי הימורים, וגם באתר "ספורט-ליין", בגין אותן עבירות לכאורה. החוקרים אספו ראיות לביצוע עבירות פרסום הימורים בבאנרים שפורסמו באתרי האינטרנט. כמו כן, נחקרו חשודים ועדים בחשד לפרסומי ההימורים באותם אתרים. מ"וואלה" נמסר אז בתגובה, כי אין לה קשר עסקי, טכנולוגי או אחר לאתרי הימורים לא חוקיים והסוגיה היחידה הנבחנת על ידי החוקרים היא עניין פרסומם לכאורה של אתרים כאלה באתר. על פי החברה, היא תשתף פעולה בחקירה.

  

רקע

  

בחודש אוקטובר, 2005, הצהירו המשטרה והפרקליטות על כוונתן לפעול בעניין. בשלב ראשון, יש כוונה לפעול נגד המפרסמים אתרי הימורים וחברות אשראי המאפשרות את התשלום.

  

בעקבות פניות שונות שהתקבלו בפרקליטות בנוגע לתופעת ההימורים הבלתי חוקיים ברשת האינטרנט הכינה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מאור אבן-חן, חוות דעת מפורטת בנוגע להיקף התופעה והדרכים להתמודד עמה.

  

אתרי ההימורים לא חששו עד כה

 

אתרי ההימורים פועלים בישראל ואף מפרסמים בעיתונות ובשלטי חוצות. כלי התקשורת אף מסקרים בהרחבה את יחסי ההימורים השונים באתרים הגדולים, המיוצגים בישראל באמצעות חברות יחסי ציבור ופרסום.

  

לטענת חברות ההימורים, הן מנצלות פירצה בחוק הישראלי. לשיטתן, על אף שחוק העונשין אוסר לערוך הימורים ולהשתתף בהם בשטח ישראל, עסקי הימורים שפועלים מחוץ לגבולות המדינה עדיין יכולים להציע את מרכולתם לישראלים.

  

עמדת משרד המשפטים, שנמסרה ל-ynet בעבר, היא כי "הימורים באינטרנט הם משחקים אסורים כהגדרתם בסעיף 224 לחוק העונשין, ועל-פי החוק ארגון ועריכת משחקים אלה, פרסומם והשתתפות בהם מהוות עבירות פליליות, בהתקיים התנאים הקבועים בחוק. משרד המשפטים סבור כי המצב המשפטי הקיים מאפשר אכיפת החוק בנושא הימורים גם לגבי הימורים באינטרנט, ואכיפה זו מסורה למשטרת ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים