שתף קטע נבחר

נציג הוותיקן: לא להפקיר את י-ם לישראל ולפלסטינים

ישראל והרשות הפלסטינית נכשלות בתפקידן לשמור על המקומות הקדושים לנצרות, טוען האב ייגר, אשר קורא להן להישמע לקהילה הבינלאומית לפני כל קבלת החלטה בנוגע לעיר הקדושה

היועץ המשפטי של הוותיקן בארץ הקודש, האב דויד ייגר, מותח ביקורת חריפה על המדיניות הישראלית הנוגעת לשמירה על המקומות הקדושים לנצרות בירושלים. בכנס בינלאומי שנערך באוניברסיטת חיפה תחת הכותרת "דו קיום במקומות הקדושים", אמר האב ייגר כי ירושלים חשובה מדי מכדי שניתן יהיה להשאירה רק להכרעות הישראלים והפלסטינים.

 

"כל פיתרון בנושא ירושלים יהיה חייב לקבל את הסכמת הקהילה הבינלאומית", הדגיש האב וציין כי גם הרשות הפלסטינית אינה מכבדת את כל ההסכמות הבינלאומיות בנושא.

 

האב ייגר הוסיף כי קיימת סתירה בין ההסכם שהושג עם הוותיקן בנושא שמירה על המקומות הקדושים, לבין המדיניות הישראלית שמסתמכת על חוק המנדט הבריטי. לטענתו מפקיעה ישראל מבתי המשפט את הסמכות לעסוק בכל נושאי הכספים והקרקעות הקשורים לכנסייה. התוצאה, לדבריו, היא סחבת בדיונים בנושאים אלו ומחלוקות שאינן באות לידי פתרון במשך שנים ארוכות.

 

ייחודו של הכנס שהחל היום ויימשך מחר בבקה אל-גרבייה, הוא בהזדמנות יוצאת הדופן לקיום מפגש אקדמי בנושא ירושלים והמקומות הקדושים, בהשתתפות מומחים-אינטלקטואלים ישראלים, פלסטינים ובינלאומיים.

 

ד"ר יצחק רייטר, ממארגני הכנס: "המטרה המרכזית שלנו היא לקיים דיון בנושא הבוער של ירושלים - דווקא במצב רגיעה - במגמה לנסות ולמצוא דרכי פתרון שיהיו מקובלות על כל הצדדים. צריך לזכור שגם פריצת הדרך שהביאה להסכם אוסלו החלה בשיח דומה בין אינטלקטואלים ישראלים ופלסטינים בחסות בינלאומית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנסיית הגואל בירושלים
צילום: רון פלד
כנסיית הקבר בירושלים
צילום: רון פלד
מומלצים