שתף קטע נבחר

בסופ"ש: אינטל תציג את "יונה", תשיק מוצרים חדשים

בסוף השבוע היו אלה לוגו וסיסמה חדשים. בימים האחרונים עלה לאתר המחודש מסמך ה"חזון" של החברה. ערב ההכרזה על המוצרים החדשים במסגרת תערוכת CES, אינטל חושפת את השמות והלוגואים למוצרים שלה. יש הפתעות

הידיעה הרשמית הראשונה על המיתוג המחודש של חברת אינטל העולמית פורסמה בסוף השבוע ב-Wall Street Journal האמריקני. במוקד השינוי: החלפה של הלוגו המיושן שמלווה אותה משנת 1969 בחדש, והחלפת הסיסמא בת 14 השנים "Intel Inside", בסיסמה "Leap Ahead".

 

בימים האחרונים עדכנה אינטל את האתר שלה שכבר משתמש בלוגו החדש, וגם הוסיפה עמוד שכותרתו The Next Intel Revolution, המציג את מה שהיא מגדירה כ"חזון" שלה. בעמוד זה גם הופיע, לראשונה במסמך רשמי, השם החדש של המעבד יונה שפותח בישראל: Intel Core Duo.

 

לוגואים חדשים למוצרים

 

את הלוגואים החדשים לקווי המוצרים של אינטל חשפנו כאן, כזכור, כבר בחודש נובמבר. אתמול (ג'), הציגה אותם אינטל באופן רשמי.

 

ההודעה של אינטל מתייחסת רק לשינוי המיתוג והלוגו של החברה, ולא למעבדים החדשים, אבל החברה שיחררה את הלוגואים של המוצרים הקיימים והחדשים - חלקם כאלה שטרם הוכרזו.

 

המעבד כפול הליבה יונה ייקרא מעתה Core Duo, אם כן. הגירסאות בעלות הליבה הבודדת שלו ייקראו Core Solo. פלטפורמת Napa קיבלה את השם Centrino Duo. לוגואים חדשים הוצגו גם עבור מוצרי פנטיום, סלרון, איטניום, Xeon ופלטפורמת המחשוב הסלוני VIIV.

 

שמות חדשים גם לפנטיום

 

משפחת פנטיום 4 מתקרבת כידוע לסוף דרכה, אבל בינתיים היא חיה ובועטת ואפילו עומדת להתרחב. לגירסאות הקיימות של המעבד (Pentium 4, P4 HT, Pm Extreme ו-Pentium D כפול הליבה), אמורים להצטרף בקרוב שני מוצרים נוספים: Presler ו-Cedar Mill.

 

שמות הקוד ידועים, ואם השמועות שמתרוצצות ברשת כבר שנה נכונות אלו אמורות להיות גירסאות 65 ננומטר של פנטיום 4 ופנטיום D, עם תוספות ועדכונים קלים (כמו תמיכה בטכנולוגיית הוירטואליזציה של אינטל). גירסאות חד-ליבתיות וכפולות ליבה של אותו מעבד.

 

בין הלוגואים שפורסמו היום היחידים שמתייחסים למוצרים חדשים במשפחה הזו כוללים את הכיתובים Pentium 4 Extreme ו-Pentium 4 Extreme HT. כנראה שהתוספת "Extreme" נועדה לציין שמדובר בדגמי 65 ננומטר. אבל מכיוון שההבדל ביניהם מסתכם בתוספת HT שעד היום שימשה רק כדי להתייחס לתכונת ריבוי הנימים (HyperThreading), נראה שגירסת ה-HT היא לא המעבד Presler.

 

העיתוי: לקראת חשיפה ב-CES

 

העיתוי של חשיפת הלוגואים והמיתוג מחדש אינו מקרי. ביום שישי הקרוב, במסגרת אירועי CES 2006 בלאס-וגאס, צפויה החשיפה הרשמית של Core Duo (יונה) ושל פלטפורמת Napa. ככל הנראה יוצג גם הנייד החדש מתוצרת NEC שמבוסס עליהם, ומן הסתם מוצרים נוספים.

 

TheRegister הבריטי חשף כי אסקפת המעבדים החדשים כבר החלה, והוסיף פרטים על הסימון והתמחור שלהם.

 

ביום ראשון תציג אינטל לראשונה, על-פי השמועות, את פלטפורמת VIIV. חברת אפל הכחישה את השמועות לפיהן ניידים ראשונים של החברה עם מעבדי אינטל יוצגו במסגרת CES. לעומת זאת, מקור המקורב לאפל הסכים לאשר, שלא לייחוס, כי מחשב Mac ראשון בטכנולוגיית VIIV יוצג ביום שני הקרוב, עם פתיחת MacWorld Expo 2006.

 

יוצאים לדרך חדשה

 

האיש שצוטט בהודעה לעיתונות של אינטל מהיום הוא אריק קים, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל קבוצת השיווק והמכירות באינטל. קים אמר, לפי ההודעה כי "התפתחות זו תאפשר לזהות את התרומה של אינטל בצורה טובה יותר, לגבש קשר אמוציונלי חזק יותר עם הקהל שלנו, ולחזק את מעמדנו הכולל בשוק".

 

לא בטוח למה הכוונה, אבל קים, בכיר לשעבר בסמסונג, הוא האיש שמייחסים לו את הצלחת המיתוג מחדש של הענק הקוריאני. אחרי שנתיים רווחיות אבל קצת מבולבלות של אינטל, אריק קים הוא האיש שמעצב מחדש את המסר של החברה: דברים הולכים להיראות עכשיו אחרת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אינטל. הסיסמה החדשה
פנטיום 4. עדיין בתמונה
Viiv. בקרוב
סנטרינו ליבה כפולה. לוגו חדש
Core. בקרוב
סנטרינו. לוגו חדש
מומלצים