שתף קטע נבחר

איתם: הצטרפות שנלר לקדימה - נקודת שפל

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר ותושב ההתנחלות מעלה מכמש, עתניאל שנלר, ייפגש בצהריים עם ראש הממשלה, כדי לדון בהצטרפותו לסיעת קדימה. ח"כ אפי איתם תוקף: "שנלר מייצג מחנה קטן ומיואש שמנסה להשפיע מבפנים ובסופו של דבר מוצא את עצמו שותף לדבר עקירת יישובים בארץ ישראל". ולרשטיין בתגובה: "תופעת יוספוס פלביוס היתה ידועה מאז ומעולם"

"הצטרפותו של שנלר כחובש כיפה בודד למפלגת החורבן וההרס של שרון היא נקודת שפל מוסרית וציבורית עבורו. שנלר מייצג מחנה קטן ומיואש שניסה ומנסה להשפיע מבפנים ובסופו של דבר תמיד מוצא את עצמו שותף לדבר עקירת יישובים בארץ ישראל", כך אומר הבוקר (יום ד') יושב ראש מטה ההסברה של האיחוד הלאומי, חבר הכנסת אפי איתם בתגובה להצטרפותו של יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, עתניאל שנלר, לקדימה.

 

גם ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, הצטרף למתקפה על שנלר, אך אמר כי "צריך לזכור שלעתניאל שנלר הוצע להיות יונתן בשיא. הדעות שלו הן לא דבר חדש והן התפרסמו בעבר. בהשוואה לרוב חברי הכנסת שיהיו בממשלה הבאה זו לא ירידה ברמה וגם רחוק מלהיות מחמאה. זו בושה מספיק גדולה".

 

לדברי ולרשטיין, "עם זאת, שנלר הוא לא הראשון שעושה פנייה כזאת. בעבר הלא רחוק שרון עצמו היה ממובילי המאבק להתיישבות ביהודה ושומרון ולאן הוא הגיע. באווירת חג החנוכה שחלף -  תופעת יוספוס פלביוס היתה ידועה מאז ומעולם".

 

שנלר - ממעלה מכמש לקדימה?

 

בצהריים נפגש שנלר עם ראש הממשלה אריאל שרון, ולאחר מכן הודיע רשמית על הצטרפותו לרשימת המועמדים כחברי כנסת במפלגת קדימה. ככל הנראה שנלר, מראשי המתנחלים בעבר, ייכנס לרשימה.

  

שנלר יהיה החבר ה-33 ברשימת קדימה לכנסת. בקדימה מחפשים עוד 17 מועמדים על מנת להשלים רשימה בת 50 חברים.

 

שנלר, תושב ההתנחלות מעלה מכמש בשומרון, היה בשנות ה-80 ראש מועצת יש"ע. בעבר הציע לו ראש הממשלה שרון להיות ראש מינהלת ההתנתקות, זאת על רקע יחסיהם הטובים בתקופה ששרון עסק בעיבוי ההתנחלויות ביהודה שומרון ועזה, אך שנלר סירב להצעה.

 

בשבועות האחרונים התקיימו מגעים בינו לבין ראש הממשלה שרון ואנשיו. במהלכם התברר שהאיש מוכן להיות חבר במפלגה החדשה של שרון. זאת למרות הביקורת הקשה עליו מצד חבריו המתנחלים. כאמור הפגישה היום צפויה לסכם את המגעים בין הצדדים ותאשר, ככל הנראה, את הצטרפותו של שנלר לקדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
שנלר. המתנחל של קדימה?
צילום: זום 77
צילום: גיל יוחנן
איתם. נקודת שפל מוסרית
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. גם שרון עשה פנייה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים