שתף קטע נבחר

גלאט-ברקוביץ': הציבור לא מתעניין בשחיתות

הפרקליטה המדליפה מפרשת סיריל קרן מעריכה כי הפרסום אמש בערוץ 10 בדבר החשדות נגד שרון לא ישפיע על תוצאות הבחירות: "אני חושבת שהשחיתות הציבורית מסוכנת למדינה לא פחות מהאיום הביטחוני, אבל הציבור בישראל אינו מתעניין בשחיתות ציבורית"

האם שוב היתה הדלפה מתוך חקירה? עורכת הדין ליאורה גלאט ברקוביץ', שעמדה במרכז הדלפת פרשת סיריל קרן ואף סיימה את תפקידה בפרקליטות בשל הדלפה זו, מעריכה הבוקר (יום ד') בשיחה עם ynet כי הפרסום האחרון על פרשת שלאף אינו נובע מהדלפה: "קראתי ושמעתי שמדובר במסמך רשמי שהגישה המשטרה לבית המשפט בעקבות פניה של המיליונר שלאף לבית המשפט, ולכן זו אינה הדלפה מתוך החקירה. לכל היותר מישהו הפנה את תשומת לב ערוץ 10 למסמכים וצריך לזכור שהמסמכים האלה הם מסמכים ציבוריים. זו ממש אינה הדלפה".

 

גלאט-ברקוביץ' אף מוסיפה, כי לטעמה אין כל חדש בפירסום: "הדבר היחידי לטעמי שחדש פה הוא שהמשטרה אומרת באופן ברור שיש לראיות מוצקות לכאורה נגד ראש הממשלה בנושא שוחד. מעבר לכך, אין פה שום דבר חדש שלא ידענו".

 

זמן קצר לפני בחירות 2003, נחשפה פרשת סיריל קרן בעיתון "הארץ", ולאחר חקירה קצרה הופנתה אצבע מאשימה אל הפרקליטה גלאט-ברקוביץ'. אנשי ראש הממשלה טענו גלאט-ברקוביץ' פעלה מתוך מניעים פוליטיים בניסיון לשבש את בחירתו של אריאל שרון לראשות הממשלה.

 

וגם היום יש מי שמשמיע כבר טענות לפיהן מדליף המסמך שפורסם אמש מנסה להטות את הבחירות ואולם גלאט ברקוביץ' אומרת הבוקר כי היא כלל לא ניסתה להשפיע על תוצאות הבחירות אז, וגם היום אין לראות את הפירסום כניסיון לשדר מסר לבוחרים: "בחשיפה שלי לפני שלוש שנים אמרתי במפורש שמטרתי היא שהציבור יידע בכלל, וערב הבחירות בפרט, שמתנהלת חקירה נגד ראש הממשלה. לא אמרתי מעולם שמטרתי היא השפעה על תוצאות הבחירות. כדאי שהציבור שילך להצביע ידע את העובדות באופן מושכל".

  

בזמנו, לאחר פירסום פרשת סיריל קרן והסערה סביב הדלפה המסמכים על ידי גלאט ברקוביץ', הוכיח הציבור בישראל שהשחיתות אינה ניצבת בראש מעייניו ואריאל שרון גרף עשרות מנדטים בבחירות.

 

גם הפעם, סבורה גלאט ברקוביץ', לא תהיה לפירסום כל השפעה על הבוחרים: "אין ספק ש'הסלוגן' מושחתים נמאסתם נשמע יפה, אבל הציבור בישראל אינו מתעניין בשחיתות ציבורית והיא אינה משפיעה עליו. אני אמנם איני פרשנית פוליטית, אבל גם הפעם זה לא ישפיע על הבוחר לדעתי. אני חושבת שהשחיתות הציבורית מסוכנת למדינה, לא פחות מהאיום הביטחוני. ביטחון החיים הציבוריים לא פחות חשוב מהביטחון בגבול".

  

אולי גם הפעם יהיה מי שיבקש לחקור מיהו הגורם המדליף, וייתכן שגם הפעם אותו מדליף ישלם מחיר כמו ששילמה גלאט-ברקוביץ' על הדלפתה. הבוקר היא אומרת: "איני מאושרת מהמחיר האישי הכבד מאוד ששילמתי אבל אני לא מצטערת, עשיתי מה שהייתי צריכה לעשות, הייתי עושה את זה עוד פעם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
עו"ד גלאט-ברקוביץ'
צילום: שאול גולן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
פרשת סיריל קרן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
מומלצים