שתף קטע נבחר

6,000 מתנחלים חדשים בחצי שנה

במחצית השנייה של שנת 2005 נוספו למעלה מ-6,000 מתנחלים חדשים ביהודה ושומרון - שילוב של ריבוי טבעי ושל מעבר על רקע אידיאולוגי. ההתנחלות הגדולה ביותר: מעלה אדומים עם 31,615 תושבים. הגידול הגבוה ביותר - בהתנחלויות החרדיות

עלייה במספר המתנחלים ביהודה ושומרון במחצית השנייה של שנת 2005. מנתונים שפרסם אחר הצהריים (יום ד') מנהל האוכלוסין עולה כי למעלה מ-6,000 תושבים התווספו בחצי השנה האחרונה אל ההתנחלויות.

 

ההתנחלות הגדולה ביותר כיום היא מעלה אדומים ומתגוררים בה 31,615 תושבים. מהנתונים עולה כי בסך הכול מתגוררים ביהודה ושומרון 253,748 תושבים. ההערכה היא כי הגידול במספרם של המתנחלים אינו נובע רק מריבוי טבעי. מדובר בשילוב של הריבוי הטבעי ושל מעבר אידיאולוגי ליהודה ושומרון. לפי ההערכות, חלק מהעוברים בשל אידאולוגיה, הגיעו לאחר יישום תוכנית ההתנתקות ובעקבותיה.

 

אחרי מעלה אדומים, ההתנחלות הגדולה ביותר, צועדות מודיעין עילית עם 30,425 תושבים. בית"ר עילית אחריה עם 27,147 תושבים ובמקום הרביעי אריאל עם 17,723 תושבים.

 

הנתונים מצביעים כי העלייה המשמעותים ביותר חלה ביישובים החרדיים. כך למשל במודיעין עילית חלה עליה של 1,608 תושבים מתוך ה-6,000. בבית"ר עילית חל גידול של 968 תושבים. במעלה אדומים, מנגד, חל גידול של 509 תושבים ובגבעת זאב רק 56 תושבים התווספו.

 

מהרישומים במשרד הפנים עולה עוד כי מרבית התושבים שפונו מגוש קטיף ומצפון השומרון טרם שינו את כתובותיהם. זאת למרות שחלפו מאז יישום תוכנית ההתנתקות ארבעה חודשים.

 

משרד הפנים לא מאלץ את התושבים לשנות את הכתובת בשלב זה. זאת בין היתר בשל רגישות הנושא. התושבים הללו יוכלו להצביע בבחירות הקרובות בקלפיות למוגבלי ניידות שיפוזרו ברחבי הארץ. זאת בניגוד לאזרחים אחרים, המחוייבים להצביע בקלפי הקרובה למקום מגוריהם הרשום בפנקס הבוחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון שפר
תנופת בנייה במעלה אדומים. ההתנחלות הגדולה
צילום: דורון שפר
צילום: דורון שפר
6,000 מצטרפים חדשים
צילום: דורון שפר
מומלצים