שתף קטע נבחר

מדוע לא פונה שרון במסוק?

על-פי הסברים ראשוניים, החל האמבולנס בנסיעתו לבית החולים הדסה עוד בטרם הועלתה ההצעה להזניק מסוק שיפנה את שרון לבית החולים. הרופא והפרמדיק חששו שההעברה למסוק תטלטל את שרון ותחמיר את מצבו

שורה של שאלות כבדות משקל מלוות את ההידרדרות החמורה שחלה במצבו של ראש הממשלה, אריאל שרון. בראשן השאלה מדוע לא הוטס במסוק מהמנחת שנמצא ליד חוות השקמים אל בית החולים ואם כבר הוחלט לנסוע באמבולנס, מדוע לא נסעה השיירה לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.  

 

הפראמדיק המלווה את ראש הממשלה באופן קבוע, הבחין שהוא מבולבל סמוך לשעה 21:20. רופאו של שרון, ד"ר שלמה שגב, הוזעק מביתו במרכז הארץ לחוות השקמים. בתום בדיקה, החליט שיש לפנות את שרון בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. לבית החולים הזה פונה שרון באירוע המוחי הראשון שעבר לפני 18 יום ושם היה אמור לעבור את הצנתור בלבו.

 

על-פי הסברים ראשוניים, החל האמבולנס בנסיעתו לבית החולים הדסה עוד בטרם הועלתה ההצעה להזניק מסוק שיפנה את שרון לבית החולים. תוך כדי נסיעה חשש הרופא המלווה והפראמדיק שהעברתו של שרון למסוק תגרום לטלטול מיותר. שרון היה בשלב הזה בהכרה מלאה, וככל שהתקרבה השיירה לירושלים, הידרדר המצב.

 

פרופ' בולק גולדמן, שהיה רופאו האישי של שרון, הסביר שההחלטה לפנות את שרון באמבולנס ולא במסוק הייתה "החלטה נכונה שהתקבלה על-ידי אנשים נכונים שהכירו היטב את המצב וההבדל בזמנים בין ההגעה במסוק להגעה באמבולנס לא הייתה משמעותית".

 

אנשיו של שרון טוענים שהוא התנהל כהרגלו ולא היו סימנים מעידים, אך הלילה נשמעו טענות ששרון נראה עייף וחיוור בסוף יום העבודה, ולכן ייתכן שהיה צריך להגיע לבית החולים מוקדם יותר.

 

שאלה נוספת נוגעת לעובדה ששרון המשיך לעבוד בלשכתו מאז האירוע המוחי הראשון והעדיף לא לקחת חופשה. רופאיו יעצו לו להפחית את מינון העבודה, אך ראש הממשלה הקפיד להגיע מדי בוקר בתשע למשרד ועזב אותו בין 15:00 ל-16:00 אחר הצהריים. כמו כן התעקש לנסוע מדי ערב לביתו בחוות השקמים, דרך שנמשכת כשעה ורבע במכונית.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור-בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
המצב קשה. שרון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
רגע ההגעה לבית החולים
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
שוטרים רבים הגיעו למקום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים