שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

המתפללים ביקשו רחמים על שרון ועל המדינה

דבר אחד היה משותף לתפילות סוף השבוע בבתי הכנסת כמעט בכל הארץ - תפילה חרישית לשלומו של ראש הממשלה המאושפז. בקהילה הרפורמית הקטנה "ידיד נפש" בכרמיאל ביקשו רחמי שמים מול ספר התורה שחנכו רק לאחרונה. דמעות עמדו בעיניהם של המתפללים. ולא רק בארץ התפללו: תפילה לשלומו נערכה אפילו בדרום קוריאה

תפילות השבת ברחבי הארץ התאפיינו בסוף השבוע בתפילה אחת מרכזית - תפילה חרישית לשלומו של ראש הממשלה, אריאל שרון. הקולות התערבבו זה בזה והמתפללים ניחמו ועודדו זה את זה. המתפללים בקהילת "ידיד נפש" בכרמיאל, השייכת לזרם הרפורמי, הגדילו לעשות, והוציאו אמש את ספר התורה. הם פתחו אותו ואמרו מולו את הברכה לשלום החולים – ראש הממשלה, בני משפחה וחברים אחרים הזקוקים לרחמי שמים.

 

צילום וידאו: אחיה ראב"ד

 

קהילת "ידיד נפש" היא קהילה קטנה. רק כ-20 איש הגיעו לתפילת יום שישי בערב. הרב עדי כהן, רב הקהילה, מגיע מדי סוף שבוע מכפר סבא. רק השבוע, מאז הוקמה הקהילה, נתרם לה ספר תורה, והוכנס בטקס חגיגי לארון הקודש. "זה מאוד סמלי שהפעולה הראשונה שאנחנו עושים בספר התורה החדש היא מצווה כל כך חשובה, תפילה לשלום החולים", אמר הרב.

 

לפני תפילת העמידה, הוציא הרב את ספר התורה מארון הקודש. אחת הילדות הסירה את המעיל מעל הספר. הרב קרא לבני הקהילה לעמוד במעגל, והחל לפתוח את הספר כאשר המתפללים אוחזים בקלף. "תמיד כאשר עם ישראל היה בצרה, הוא פנה להיאחז בספר התורה", אמר הרב כהן, "וזה מה שאנו עושים כאן הערב".

 

לאחר שבני הקהילה הזכירו את האנשים היקרים להם החולים וזקוקים לעזרה, הזכיר הרב גם את שמו של שרון, ונשא תפילה "לרפואת הנפש והגוף, לכל חולי עם ישראל". בתום הברכה הועבר ספר התורה בין המתפללים, שנישקו אותו ונשאו תפילות פרטיות. רבים מהם הזילו דמעות לנוכח המעמד המרגש.

 

תפילה גם בדרום קוריאה (צילום: רויטרס)

 

בתום התפילה אמר הרב כהן ל-ynet, כי הוא מנחה את הקהילה למעורבות בחברה, ובשל כך לתפילה עבור מי שזקוק לכך, לא רק מתוך הקהילה. "הרב קוק אמר שבבית הכנסת חייב להיות חלון, על מנת שאנשים יראו ויזכרו שיש עולם בחוץ, ויתפללו גם עליו".

 

גם בדרום קוריאה התפללו לשלום שרון

 

גם בבית כנסת בבסיס אמריקני בסיאול שבדרום קוריאה

נערכה תפילה לשלומו של שרון. בתפילה השתתפו כ-40 יהודים, זרים ודרום קוריאנים. "אלה ימים עצובים מאוד, וחדשות טראומתיות עבורי, אך כולנו נושאים תפילה שהוא יחלים", אמר אירווינג גוסו, פרופ' באוניברסיטה מקומית. שרון ברנשטיין, בת 50, הוסיפה: "זה היה עצוב מאוד לשמוע ששרון במצב קשה".  

 

  • רוצים לשתף אותנו בתפילה ובאווירה בבית הכנסת שלכם? אנא עשו זאת באמצעות מנגנון התגובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
התפילה בקהילת "ידיד נפש"
צילום: אחיה ראב"ד
ספר התורה החדש הוצא מהארון
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים