שתף קטע נבחר

נתניהו: לאשר התקציב פה אחד לפני הבחירות

יו"ר הליכוד קורא לסיעות הכנסת להימנע מהערמת קשיים על תקציב 2006, אשר הוכן עוד בהיותו שר האוצר. לדברי נתניהו, אישורו כעת ימנע מצב בו תתנהל המדינה במשך כחצי שנה ללא תקציב

בשעה שבמפלגת העבודה ובקדימה מורגשת בימים האחרונים תזזית פוליטית על רקע מצבו של ראש הממשלה שרון, ממשיך בנימין נתניהו לשדר ממלכתיות. הערב (א') יצא יו"ר הליכוד בקריאה לכל סיעות הכנסת לחרוג מהמנהג השנתי להערים קשיים, ולתמוך פה-אחד בתקציב 2006 על מנת למנוע מצב בו תתנהל המדינה ללא תקציב במשך כחצי שנה.

 

נתניהו יצא מעודד ממסיבת העיתונאים שקיים בצהריים ממלא מקום ראש הממשלה ושר האוצר, אהוד אולמרט, בה דיווח כי המדיניות הכלכלית בשנה האחרונה נשאה פרי. עם זאת, בסביבתו של נתניהו הביעו מורת רוח מכך שלצד ההישגים הרבים שמנה אולמרט, הוא לא מצא לנכון לתת את הקרדיט הראוי למי שכיהן במרבית השנה האחרונה כשר האוצר.

 

יו"ר הליכוד, שרוצה למנוע שינויים בתקציב המוכן אשר עשויים לגרום ל"כלכלת בחירות", ציין הערב כי מרבית העבודה על התקציב לשנה הקרובה נעשתה עוד בטרם התפטר ממשרד האוצר ולפיכך הוא קורא ליתר המפלגות לאשר אותו. הליכוד, הבטיח נתניהו, יצביע בעד התקציב ללא סייגים.

 

נתניהו כבר הינחה את יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, להתחיל בסבב שיחות עם ראשי המפלגות השונות על מנת לבחון האם יש רוב למהלך, אולם מבדיקת ynet עולה צפויה לו עבודה לא קלה. תמיכתן של קדימה, ליכוד ושינוי לא תספיק לאישור התקציב ולסער צפוי משא ומתן קשה בעיקר מול ש"ס וסיעות הימין. במפלגת העבודה יהיו אולי מי שירצו לתמוך בתקציב אך ספק אם היו"ר, עמיר פרץ, יאפשר לחבריו לעשות זאת.

 

יו"ר סיעת המפד"ל, שאול יהלום, מיהר להגיב על יוזמת נתניהו והודיע כי סיעתו לא תתמוך בתקציב "בעל מגמה אנטי-חברתית שאינו פועל לצמצום הפערים בחברה ומספר המשפחות מתחת לקו העוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נתניהו. קורא לאחדות
צילום: ירון ברנר
צילום: איי פי
פרץ. לא בונים עליו
צילום: איי פי
מומלצים