שתף קטע נבחר

טוביה צפיר ירצה עבודות שירות וישלם פיצויים

בעקבות פרשת ההתנהגות האלימה על הסט של "טלנובלה בע"מ", יואשם טוביה צפיר בשתי עבירות תקיפה ובשתי עבירות איומים. בית משפט השלום בירושלים אישר הבוקר את עסקת הטיעון בין צפיר לבין הפרקליטות

בית משפט השלום בירושלים קיבל הבוקר (יום ב') את עסקת הטיעון שהושגה בין הפרקליטות לבין השחקן והבדרן טוביה צפיר. לפי העסקה, יואשם צפיר בשתי עבירות של תקיפה ובשתי עבירות של איומים. הוא ישלם פיצויים למתלוננים נגדו וירצה עבודות לתועלת הציבור.

 

הצדדים ינסו להגיע להסכמה על שיעור הפיצויים ובית המשפט ייקבע כמה שעות עבודות לטובת הציבור ירצה צפיר. הדיון הנוסף נקבע ל-27 במרס. השחקן הגיע מלווה בבנו הבמאי, יואב צפיר, ושניהם סירבו לדבר עם עיתונאים.   


צפיר ובנו ליד בית המשפט (צילום: גיל יוחנן)

 

הדיון בבית המשפט לפני השופטת רחל שלו-גרטל ארך דקות ספורות בלבד, במהלכו ישב צפיר בספסל האחורי בבית המשפט, צמוד לקיר. את רוב המקומות המצומצמים בחדר מילאו עיתונאים. מיד בתום הדיון, הזדרז יואב צפיר להוציא את אביו והשניים מיהרו למגרש החנייה עם עורך דינם, מיכה פטמן, נכנסו למכונית ונסעו משם.

 

פרשת התקרית האלימה באולפנים בנווה אילן התרחשה לפני כשנה, ובסופה הגישו עובדי האולפן תלונה במשטרה. בחודש אוגוסט הוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד צפיר. צפיר מואשם שתקף באולפני ג.ג. בירושלים את מנהלת האולפן, אלינור חכם, ואת נתב התמונה, שי גלב, בזמן צילומי הסדרה "טלנובלה בע"מ".

 

על-פי כתב האישום, ב-25 בינואר תקף צפירבאולפן את אלינור ושי, הרס נכסים, ואיים בפגיעה בגופם של חגי קרישפין (איש סאונד), וימית זאדא (מפתחת קול). חכם פנתה לטוביה וביקשה ממנו להגיע לאתר הצילומים. טוביה, שאכל באותה שעה ארוחת בוקר, צעק על חכם שתפסיק להלחיץ אותו, כי הוא יודע מה העבודה שלו. אחר כך קם, התקרב אליה, הדף אותה לעבר קיר, אחז בצווארה והחל לחנוק אותה תוך שהוא צועק עליה ומקלל אותה.

  

עקב הצעקות, הגיע למקום גלב וניסה לשחרר את מנהלת האולפן, וצפיר הגיב באגרוף לעינו. חכם הצליחה להיחלץ וברחה מהמקום, צפיר חזר לחדרו, נטל בקבוק זכוכית, השליך אותו לעבר קיר וניפץ את אחת הלבנים. כמו כן, צפיר גם נטל סכין מטבח קטנה וצעק לעבר ימית וחגי: "אתם רוצים עוד משהו ממני".

  

אחר כך, יצא צפיר מחדר ההלבשה, החל לצעוק על הנוכחים, והדף את מנהלת האולפן תוך שהוא אוחז בגרונה, עד שהעובד השני שוב חילץ אותה. באותן הנסיבות איים צפיר על עוזרת הפקה, קרן שמי: "תיזהרי ממני, כבר אמרתי לך שאני יותר מסוכן מנפתלי (דמותו בטלנבולה), אני אדאג שאת לא תעבדי כאן יותר".  

 

צפיר פוטר לאחר מכן מהטלנובלה, אבל חזר לתפקיד בסדרה "השיר שלנו", שבה שיחק גם בעונה הראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
צפיר הבוקר בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים