שתף קטע נבחר

על סף משבר בעבודה: גם מנהל הקמפיין עוזב

אחרי שני היועצים האסטרטגיים וראש מטה המפלגה, עוזב גם שמוליק כהן את עמיר פרץ, בעקבות סדרת כתבות לא מחמיאות. ובתוך כך, בעבודה מכריזים על סיום הפסקת האש הפוליטית: "בקדימה עוסקים בפוליטיקה, אולמרט גורם לאי יציבות שלטונית שפוגעת בחוסן המדיני"

האם מטה הבחירות של מפלגת העבודה מתפרק? פחות משלושה חודשים לפני הבחירות הכלליות ושבוע לפני הפריימריז הפנימיים - עוזב עוד אחד מראשי המטה את תפקידו, והתחושה השוררת בקרב לא מעט מבכירי המפלגה היא של "ברדק" וחוסר ארגון כללי.

 

אמש (ג') נמסר ממטה ההסברה של העבודה כי מנהל הקמפיין של המפלגה, שמוליק כהן, ביקש לפרוש. לפניו עזבו האסטרטגים מוטי מורל ורונן צור וכן ראש מטה המפלגה, רון ורבר, שמונה לתפקיד על ידי המזכ"ל איתן כבל.

 

כהן החליט לפרוש בעקבות מספר כתבות שהתפרסמו אודותיו בשבוע האחרון, בהן תוארו הסתבכויותיו הכלכליות והמשפטיות. הפרטים עוררו זעם בקרב כמה מבכירי העבודה, שדרשו להביא לסילוקו מניהול הקמפיין. בעבודה טענו כי הפרסומים אודות כהן פוגעים בקמפיין של המפלגה ונותנים תחושה של חוסר ניקיון כפיים. בנוסף, אמרו בכירים כי בעקבות הכתבות נאלצה המפלגה לעסוק פעמים רבות בכהן ובענייניו הפרטיים, מה שמנע התמקדות בקמפיין.

 

כהן, כאמור, לא רצה לתת לפוליטיקאים "לשתות את דמו" ובמכתב ששלח לפרץ הבהיר: "בעקבות הפרסומים ולאור העובדה שגורמים רבים מעוניינים להסיט את קמפיין הבחירות מהדבר החשוב באמת - המצב החברתי הקשה, התפרקותה של החברה הישראלית מערכיה וערעור הביטחון החברתי במדינה - ולהתעסק בזוטות הקשורות למחזיקי תפקידים במטות הבחירות; ולאור העובדה שעיסוק שכזה עלול להיות גורם מעכב ומטריד בדרך לניצחון, אני פונה אליך בבקשה לשחרר אותי".

 

כהן זכה להערכה רבה אצל פרץ ונחשב לבעל יכולות אירגוניות גבוהות. אלא שבתקופה האחרונה התעוררו בינו ובין כמה מראשי המפלגה חילוקי דעות מקצועיים, שהעיבו על היחסים הפנימיים בצמרת המפלגה. עם זאת, נראה היה כי בניגוד ליחסים עם מוטי מורל - העניינים מתנהלים בסך הכל על מי מנוחות וכהן ילווה את הקמפיין עד סופו. תקווה זו התבררה הערב כתקוות שווא, וכהן צפוי לממש את פרישתו בקרוב.

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר בעקבות ההתפתחויות כי "זה הזמן לרה-אירגון במפלגה. בסיטואציה שנוצרה אני צריך להתמודד עם כל השאלות שקיימות ואעשה זאת, כדי להתקדם לעבר המטרה. המטרה שלנו זה לנצח בבחירות ב- 28 במארס".

 

בכירים אחרים בעבודה בירכו על המהלך ואמרו כי "מי שמכיר את מפלגת העבודה יודע שעכשיו אנחנו מתנקים ואחר כך, במשך חודשיים וחצי, לא תהיה לנו שום בעיה בקמפיין. אפשר להסתכל על מה שקורה כהתפרקות, אבל אפשר להסתכל על זה גם כבנייה מחדש, בצורה טובה ונכונה". גורמים בעבודה מסרו כי לאור פרישתם של מורל וכהן כבר מתנהל משא ומתן עם אנשי מקצוע אחרים.

 

"קדימה זו מפלגת בועה. אין להם תכלית בלי שרון"

 

בתוך כך, הודיעו אמש בכירים בעבודה כי פסק הזמן מהעיסוקים הפוליטיים תם והיום תחודש המתקפה על קדימה. "אנשי קדימה החלו לעסוק בנושאים הפוליטיים היום ונחצה הגבול", אמר אתמול בכיר במטה ההסברה. "הם מינו את פרס למקום שני, סילבן ומופז הולכים מכות על מזרח ירושלים והבחירות ברשות, אולמרט מדבר על זה שיהיו בחירות בירושלים אבל החמאס לא ישתתף. זה לא רציני. מה שקורה עכשיו גורם נזק".

 

בעבודה האשימו את ממלא מקום ראש הממשלה בפגיעה חמורה באינטרסים המדיניים של ישראל. "האם מה שאולמרט עושה עכשיו זה לא מחזק את החמאס? אולמרט ואנשי קדימה גורמים לאי יציבות שלטונית שפוגעת בחוסן המדיני שלנו. זו שערוריה מדינית. זה לא יעבור להם בשתיקה. ממחר אנחנו מאמינים שהאלקטורט שלהם יתחיל להפגע. קדימה זו מפלגת בועה. אין להם תכלית בלי שרון. אין שום דבר שמאחד אותם יותר. מחר נתחיל לחשוף את הפנים שלהם".

 

היום בצהריים ייפתח באופן רשמי מטה ההסברה של העבודה באור יהודה. בטקס ישתתפו היו"ר פרץ, המזכ"ל כבל ויו"ר מטה ההסברה, יולי תמיר. ח"כ יצחק הרצוג יציג את המבנה האירגוני של מטה המתנדבים בראשו הוא עומד.

פורסם לראשונה 10/01/2006 23:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
פרץ. המטה הולך ומתאוורר
צילום: ישראל הדרי
צילום שאול גולן
מורל. היועצים עוזבים
צילום שאול גולן
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. העבודה מסירה את הכפפות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים