שתף קטע נבחר

רבנים לאולמרט: תיגע בחברון? יבוא עליך אסון

קבוצת רבנים שלחה "מכתב אזהרה" למ"מ ראש הממשלה שמתכוון לפנות את בתי המתנחלים מהשוק בחברון. במכתב, שהגיע לידי ynet, מזכירים הרבנים לאולמרט מה קרה לראש הממשלה אריאל שרון "שהחריב את גוש קטיף וצפון השומרון". והם מסכמים: "מתוך דאגה כנה, אנו מציעים לך מר אולמרט שלא לצעוד בדרכם של קודמך.. כל הפוגע בארץ ישראל מכריז מלחמה נגד הקב"ה ותורתו עם כל התוצאות הכרוכות בכך"

"אל תעשה את הצעד הנמהר של הפקרת ארץ ישראל ואל תביא אסון על עם ישראל וגם על עצמך באופן אישי", כך נכתב ב"מכתב אזהרה" ששלחו אמש רבנים לממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט ובו קראו לו שלא יפנה את בתי המתנחלים מהשוק בחברון.

 

 

במכתב מזכירים הרבנים לאולמרט מה קרה לראש הממשלה אריאל שרון "שהחריב את גוש קטיף וצפון השומרון". על המכתב חתומים הרב גדליה אקסלרוד, לשעבר אב בית הדין בחיפה, הרב שלום וולפא מרבני חב"ד מ"המטה העולמי להצלת העם והארץ" והרב יקותיאל ראפ - יושב ראש המטה העולמי להצלת העם והארץ בארה"ב.

 

הרבנים כתבו לאולמרט: "אנו עוקבים בדאגה רבה אחרי הידיעות המגיעות מחברון אודות התנגשות בין עם ישראל לחיילי צה"ל, כאשר האחרונים מציגים בשליחותך את האינטרסים של הגרועים שבאויבנו ומנסים לנשל יהודים מארצם ונחלתם וזאת כהמשך לחורבן והגירוש שעשה אריאל שרון".

 

"בטח שמת לב מה אירע לראשי הממשלה"

 

עוד נכתב: "בטח שמת לב כי מאז ראש ממשלה מנחם בגין שהחריב את חבל ימית דרך יצחק שמיר שאימץ את רעיון האוטונומיה, יצחק רבין שחתם על הסכמי אוסלו, נתניהו שמסר את חברון, אהוד ברק שהסכים למסור את ירושלים ואריאל שרון שהחריב את גוש קטיף ואת צפון השומרון לא הצליחו ראשי ממשלה שפגעו בארץ ישראל לסיים קדנציה בשלמות".

 

על פי הרבנים, "מתוך דאגה כנה אנו מציעים לך מר אולמרט שלא לצעוד בדרכם של קודמך שזכו לאסונות חמורים לתושבי ישראל. כל הפוגע בארץ ישראל מכריז מלחמה נגד הקב"ה ותורתו עם כל התוצאות הכרוכות בכך... אל תעשה את הצעד הנמהר של הפקרת ארץ ישראל ואל תביא אסון על עם ישראל וגם על עצמך באופן אישי. כדאי שתזכור ותשנן את דברי שלמה המלך, החכם מכל אדם, אין חוכמה ואין תבונה ואין עצה לנגד השם".

 

ובתוך כך, קרא היום יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, לראשי היישוב היהודי בחברון ולמועצת יש"ע "לגלות מנהיגות אמיצה ואחראית ולהקיא מתוכם את המיעוט הקיצוני והאלים שעלול להמיט אסון על מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון בכלל ועל היישוב היהודי בחברון בפרט".  

 

"המפד"ל שותפה לתביעה הצודקת למימוש הבעלות על הנכסים היהודיים בחברון, אך את ההתיישבות יש לחזק ולבסס על בסיס החוק וההסכמה הלאומית ולא בכוח הזרוע", אמר אורלב.

 

גם נשיא המדינה, משה קצב, התייחס לאירועים בחברון ואמר: "המראות קשים ומזעזעים. אני מגנה התנהגות זו נגד כוחות הביטחון. אסור להעמיד אותם בפני המשימה הכפולה, מחד להגן על התושבים ומנגד להיכנס לעימות עם חלק אחר. אני קורא לכל מי שיש לו השפעה על פורעי חוק אלה להביא להפסקת המצב".

 

ובתגובה למכתב הרבנים, קוראים בתנועת ציונות דתית ריאלית שלא להתייחס לדברי רבנים שעושים, לדבריהם, שימוש בדת לרווחים פוליטיים "במנותק מהמציאות הסובבת אותנו". לדבריהם, "יש להזכיר לרבנים אלו כי שלמה המלך, עליו הם מסתמכים, היה אחראי להחזרת 20 ערים משטח ישראל למלך צור".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שני מזרחי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אהוד אולמרט. קיבל אזהרה
צילום: איי אף פי
הרב וולפא. "מציעים לאולמרט לא לגעת בחברון"
הרב ראפ. "המטה להצלת העם והארץ"
צילום: ישראל ברדוגו
הרב אקסלרוד. במזהירים
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים