שתף קטע נבחר

אל-זוואהירי בקלטת חדשה: "בוש קצב וכישלון"

מספר 2 באל-קאעידה, שארה"ב מנסה להתנקש בחייו זה זמן רב, שיחרר קלטת חדשה, הכוללת הטחת עלבונות בנשיא ארה"ב: "הקצב מוושינגטון, אינך רק מובס ושקרן, אלא גם כישלון". גורמים ביטחוניים בארה"ב מאשרים כי מדובר ככל הנראה בקלטת אותנטית

חי ובועט: מספר 2 באל-קאעידה, איימן אל-זוואהרי, הופיע הערב (ב') בקטע וידאו ששודר ברשת אל-ג'זירה, והתריס כלפי ארצות הברית על שלא הצליחה לפגוע בו בהתקפה על כפר בגבול אפגניסטן-פקיסטן באמצע החודש. בקלטת כינה אל-זוואהרי את נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש "קצב" ו-"כישלון". העובדה שאל-זוואהרי מתייחס להתקפה האמריקנית ומונה את ההרוגים שם מעידה כי הקלטת הופקה לאחר ההתקפה וכי הוא שרד אותה ללא פגע.

 

אל-זוואהרי פתח את דבריו ואמר: "דברי מכוונים לקצב בוש.... מטוסים אמריקנים שוגרו להתקפה על כפר ליד פשאוור... בה נהרגו 18 מוסלמים, גברים, נשים וילדים חפים מפשע, שביצעו ג'יהאד נגד ארצות הברית - אותו היא מכנה טרור", אמר אל-זוואהרי. "אמרו (שההתקפה) כוונה להרוג אותי וארבעה מחברי אבל עכשיו כל העולם מגלה את השקרים של ארצות הברית, את הכישלון שלה ואת הברוטליות שלה".

 

"אפגוש את גורלי כפי שהאלוהים רוצה אולם אם זמני טרם הגיע, הנשיא בוש או כל כוח אחר בעולם... לא יכול לקרב אותו ולו בשניה אחת...", הוסיף אל-זוואהרי. "הקצב מוושינגטון, אינך רק מובס ושקרן, אלא גם כישלון. אתה קללה על עמך שלך והבאת עליהם, ותביא עליהם רק קטסטרופה וטרגדיות... בוש, אתה יודע איפה אני? אני בתוך ההמון המוסלמי", התריס אל-זוואהרי בנשיא.

 

סגנו של אוסמה בין-לאדן נראה בקלטת לבוש בגד לבן וחובש טורבן לבן. דבריו לוו בכתוביות באנגלית. במחלקת המדינה האמריקנית אמרו שהם מעוניינים לאמת את הקלטת לפני שיגיבו על תוכנה, אולם גורם ביטחוני אמריקני אחר אמר שהקלטת היא ככל הנראה אכן הקלטה מקורית של אל-זוואהרי מהזמן האחרון. "זה נראה כמו מסר שציפינו לו בשבועיים האחרונים. ציפינו למסר מאל-קאעידה אם הוא ישרוד את ההתקפה".

 

ההתקפה ב-13 בינואר פגעה במספר בתים בכפר דמדולה, שם על פי גורמי מודיעין אמריקנים, היה אמור אל-זוואהרי לשהות כאורח בארוחת ערב רגל חג הקורבן באותו הלילה. בהתקפה נהרגו, כאמור 18 בני אדם, ביניהם - על פי מקורות מודיעין פקיסטניים ואמריקנים - גם ארבעה אנשי אל-קאעידה בכירים. בין ההרוגים ככל הנראה גיסו של אל-זוואהרי, ובכיר אחר באל-קאעידה ששימש "מהנדס" ומומחה לחומרים כימיים.

 

"מטוסים אמריקנים פשטו על הכפר בשיתוף הפעולה של מושארף הבוגד ומנגנוני הביטחון שלו, עבדיהם של הצלבנים והיהודים", אמר אל-זוואהרי, ורמז על נשיא פקיסטן פרבז מושארף, בן בריתה של ארצות הברית במאבק בג'יהאד העולמי.

 

בהמשך הקלטת התייחס אל-זוואהרי להפסקת האש שהציע אוסמה בין-לאדן בקלטת ששודרה בתחילת ינואר. "המסר השני שלי הוא לעם האמריקני, שטובעים

באשליות. אני אומר לכם שבוש והחבורה שלו שופכים את דמכם ומבזבזים את כספכם בהרפתקאות חסרות תכלית", אומר אל-זוואהרי. "הארי של האיסלם, השייח אוסמה בין-לאדן, שאלוהים ישמור אותו, הציע לכם מוצא מהדילמה. אבל המנהיגים שלהם, שלהוטים לצבור עושר, מתעקשים להשליך אתכם לקרב ולהרוג את נשמותיכם בעיראק ואפגניסטן ואם ירצה אלוהים - בארצכם שלכם", הוא הוסיף, ורמז באופן ברור על שאיפת אל-קאעידה לבצע פיגוע טרור על אדמת ארצות הברית כפי שהובטח בקלטת הקודמת.

 

"מנהיגיכם השיבו להצעה של אוסמה בין-לאדן... באומרם שהם אינם מנהלים משא ומתן עם טרוריסטים ושהם מנצחים את המלחמה על הטרור. אני אומר להם: שקרנים, מחרחרי מלחמה תאבי צבע, מי יוצא מעיראק ואפגניסטן? אתם או אנחנו? איזה חיילים מתאבדים מיאוש? שלכם או שלנו?... את, אם אמריקנית. אם הפנטגון מתקשר להגיד לך שבנך בא הביתה בארון, זכרי את ג'ורג' בוש. ואת, אם בריטית, אם משרד הביטחון מתקשר לומר לך שבעלך חוזר נכה ושרוף, זכרי את טוני בלייר", המשך אל-זוואהרי וכיוון ישירות לדעת הקהל בארצות הברית ובריטניה ולשחיקה ההולכת וגוברת בתמיכה במלחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים