שתף קטע נבחר

ה"קאנטרי" בגלילות נמכר ב-210 מיליון שקל

לאחר שגורמים רבים התעניינו במתחם היוקרתי הנמצא בין צומת גלילות לבין הים, נמכר המתחם לקבוצת קנדה ישראל, שתשלם עליו 45 מיליון דולר. בעקבות העסקה תרשום חברת אזורים רווח של 32 מיליון שקל

החברות אזורים, פ.ג. גלילות וישאל מכרו הבוקר את מתחם הקאנטרי קלאב בסמוך לצומת גלילות בתל-אביב. את המתחם רכשה קבוצת הרוכשים "קנדה ישראל" בבעלות ברק רוזן, אסף טוכמאייר ורז נוימן בשיתוף עם משפחת שרצקי והיהלומן צחי ארבוב.

 

המתחם היוקרתי, בין צומת גלילות לבין הים, מהווה חטיבת קרקע של כ-110 דונם, עליה ניתן לבנות כ-300 דירות יוקרה וכ-40 אלף מ"ר של שטחי משרדים ומסחר. למרות שמדובר במתחם עם דירות הצופות לים, הכולל גם שטח מסחרי הנמצא מול מתחם "סינמה סיטי", נכשלו בעבר נסיונות רכישה בשל היטל ההשבחה הגבוה שעל הרוכש לשלם לעיריית תל אביב. טרם המכירה התחלקה האחזקה בקרקע בין קבוצת אזורים (אי.די.בי) - 50%, ישאל (קמן אחזקות) - 30%, ושיכון עובדים (שיכון ובינוי)- 20%.   

 

אזורים ופ.ג. גלילות הציעו את המתחם למכירה בדרך של הזמנת הצעות במחיר מינימלי של 39 מיליון דולר. כמה גופים גילו עניין במתחם היוקרתי, בהם גם איש העסקים עדי קייזמן, בעלה של עפרה שטראוס, שהגיש הצעת רכשיה בגובה של כ-43 מיליון דולר. גם אנשי העסקים יונס ויצחק נזריאן התמודדו על המתחם והגישו הצעה של 42.5 מיליון דולר. ככל הידוע, את ההצעה הגבוהה ביותר הגישה קנדה ישראל, הצעה שעמדה על 45 מיליון דולר.

 

דוד לב מנכ"ל אזורים: "אני משוכנע שהזוכים יטיבו לפתח ולהקים במקום פרויקט יוקרה מהדרגה הראשונה".

 

קבוצת אזורים רכשה את הקרקע בשנת 1994 ומאז קידמה אזורים את התכנון והביאה לידי אישור התב"ע למתן תוקף. כתוצאה מהעסקה תרשום אזורים רווח נקי לאחר מס של 32 מיליון שקל. ישאל צפויה לרשום רווח הון בסך של כ-13 מיליון שקל, לפני מס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המוכר המאושר, דוד לב, מנכ"ל אזורים
מומלצים