שתף קטע נבחר

נשיא מועצת הביטחון: חמאס חייב להתפרק מנשקו

הנשיא התורן ג'ון בולטון קרא לארגון לכבד את ההסכמים החתומים - כולל את מפת הדרכים. קריאתו מסתמכת על הודעת הקוורטט כי הסיוע העתידי לרשות ייבחן לפי מידת המחוייבת של הפלסטינים להפסיק את האלימות ולהכיר בישראל

מועצת הבטחון של האו"ם פרסמה הלילה (שבת) הודעה בה היא מתייחסת לניצחון החמאס בבחירות לפרלמנט הפלסטיני, ודורשת מהאירגון לפרק את תשתית הטרור שלו.

 

"מועצת הביטחון מזכירה לצדדים את מחוייבותם למפת הדרכים, ומדגישה את הצורך של הרשות הפלסטינית למנוע מעשי טרור ולפרק את תשתית הטרור", נכתב בהודעתו של נשיא המועצה, השגריר האמריקני ג'ון בולטון.

 

המועצה קראה לחמאס להתפרק מנשקו, ולהכיר בישראל ובהסכמים החתומים - הכוללים גם את מפת הדרכים. מדובר בהצהרה המיישרת קו עם הודעות שפירסם הממשל האמריקני, ומסתמכת על הודעת הקוורטט כי הסיוע העתידי לרשות להפלסטינית ייבחן לפי מחוייבת לעקרונות של רגיעה באלימות, הכרה בישראל ובהסכמים חתומים.

 

 

בולטון קיבל את דרישותיה של ישראל, וכלל בהצהרה כי על הארגון להכיר בישראל, לפרק את תשתיות הטרור, וכי התניית המשך הסיוע לרשות תתבצע במקביל למילוי התחייבויותיהם של הפלסטינים.

 

קטאר, נציגת המדינות הערביות במועצה, עשתה מאמצים כדי לרכך את נוסח ההודעה, אולם בולטון עמד על כך שתפורסם בנוסח הנוכחי.

 

בראיון שהעניק לתחנת רדיו אמריקנית אמר אתמול גם סגן נשיא ארצות הברית, ריצ'רד צ'ייני, כי על החמאס לזנוח את דרך האלימות. "החמאס צריך לסגור את הזרוע הצבאית, לפני שמישהו יתחיל להתייחס אליו ברצינות כבן שיח לגיטימי".

 

סגן הנשיא הדגיש כי הדרישה מהחמאס לזנוח את דרך הטרור ולוותר על היעד של חיסול ישראל אינה רק עמדתה של ארצות הברית אלא של "מרבית הממשלות האחראיות בעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בולטון. סיוע לפי עמידה במחוייבויות
צילום: רויטרס
מומלצים