שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השבוע: ניב שינפלד בערב יצירות

  הרקדן והכוריאוגרף מעלה לראשונה ערב מיצירותיו. "רציתי להתנסות בערב שיש בו אמירה המשכית", אומר היוצר

  ביום רביעי הקרוב יעלה הרקדן והכוריאוגרף, ניר שינפלד, לראשונה, ערב שלם מיצירותיו. שינפלד, שיצר במשך שנים עבודות מוזמנות עבור להקות מחול שונות ובהן להקת המחול הקיבוצית, קבוצת מוזע ואנסמבל בת שבע, התמקד בשלוש השנים האחרונות בעבודה על פרויקטים עצמאיים שנוצרו למסגרות מחול שונות.

   

  הערב, שייערך במרכז סוזן דלל תחת מטריית "יוצרים בדגש", אירוע הגג ליוצרים עצמאיים במחול, ייפתח ביצירה "חזיר" שעלתה בבכורה בפסטיבל "הרמת מסך" האחרון. "חזיר", יצירה לארבעה רקדנים, יוצאת מתוך דמות החזיר המיתולוגית שגופה גוף אדם וראשה ראש חיה. את העבודה יצר שינפלד בשיתוף עם הדרמטורג אורן לאור והיא מלווה במוזיקה מקורית מאת דידי ארז שנכתבה בהשראת הקונצ'רטו "לה נוטה" מאת אנטוניו ויולדי. בפסקול העבודה משולבים מקטעים מתוך הקונצ'רטו של ויולדי.

   

  עבודה נוספת שתוצג בערב היא "קו-וריאנס", דואט בביצוע שינפלד והרקדנית סיון גוטהולף. היצירה הלירית, אשר מגוללת בתנועה לצלילי מוזיקה מאת שופן מערכת יחסים מורכבת ורבת פנים בין גבר לאשה, נוצרה עבור פרויקט "הרמת מסך" בשנת 2004. בין שתי העבודות יבצע המוזיקאי דידי ארז פרק ביניים בנגינה חיה על הבמה.

   

  "אחרי שנים של מופעים בערבים משותפים עם יוצרים אחרים, רציתי להתנסות בערב שיש בו אמירה המשכית", אומר שינפלד, "אני מאוד אוהב את הגיוון שבערבים משותפים אבל במידה רבה יש גם יתרון ביצירת מכלול קוהרנטי. שתי העבודות שבחרתי לערב קשורות בעיני האחת לשנייה כש'קו-וריאנס' היא תשובה לחוסר הנחת ב'חזיר' ואפשרות לנחמה. כל אחת מהעבודות עומדת בפני עצמה וגם סגנונית הן שונות מאוד אחת מהשנייה אבל איכשהו ביחד משהו בכל אחת מהן מתחדד והן יוצרות שלם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אייל לנדסמן
  קו-וריאנס. שיינפלד עם סיון גוטהולף
  צילום: אייל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים