שתף קטע נבחר

אולמרט: מעלה אדומים - חלק בלתי נפרד מישראל

ממלא מקום ראש הממשלה סייר בתוואי הגדר בעוטף ירושלים ובגוש עציון, וקרץ למתלבטי הימין. "ההנחיה שלי היא שגוש עציון ומעלה אדומים ישארו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל", אמר. הבהיר: "אנו עושים מאמץ אדיר להשלמת הגדר באזורים אלה. אני מוטרד במיוחד בנושא עוטף ירושלים ואזור זה קודם לכל דבר בסדר העדיפויות"

"למרות שמדובר בגדר ביטחונית, ההנחיה שלי היא שגוש עציון ומעלה אדומים ישארו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל". כך אמר היום (ג') ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בסיור שערך באזור עוטף ירושלים ובגוש עציון - שם נבנית בימים אלו גדר ההפרדה. אולמרט הגיע לאזור הגדר מלווה בכאנשי מינהלת ההקמה של גדר ההפרדה והוסיף: "נשלים את הגדר כמה שיותר מהר".

 

 


אולמרט (במרכז), במהלך הסיור. משמאל: השר מופז ומאחוריו השר עזרא (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

אולמרט סייר במקום יחד עם שר הביטחון שאול מופז, ועם השר לביטחון פנים גדעון עזרא. גם השר הממונה על ענייני ירושלים צחי הנגבי, והרמטכ"ל רא"ל דן חלוץ, לצד מינהלת גדר ההפרדה בראשות נצח משיח. הסיור החל באזור תצפית עמינדב עבר דרך ג'בעה, מעבר רחל והסתיים במעבר הזיתים הצופה על מעלה אדומים.

  

ממלא מקום ראש הממשלה אמר בסיור: "אנו עושים מאמץ אדיר בהשלמת הגדר באזורים אלה והכוונה בסיור היום היא לראות את הבעיות המרכזיות המעכבות את השלמתה. נעשה השנה מאמץ אדיר כדי להשלים כמה שיותר את הגדר, כולל האזור שלפנינו", אמר.

 

עוד אמר אולמרט : "הגדר באזור עוטף ירושלים תחזור למתכונת הקבועה ותהיה באחריות המשטרה. הגדר היא גדר ביטחון והיעד שלה הוא מניעה אפקטיבית של ניסיונות חדירת מחבלים והעברת אמצעי טרור. אני מוטרד במיוחד בנושא עוטף ירושלים ואזור זה נמצא בסדר העדיפויות הקודם לכל דבר. למרות שזו גדר ביטחונית, ההנחיה שלי היא שגוש עציון ומעלה אדומים יישארו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בכל ההתפתחויות שתהיינה בעתיד".

 

במהלך הסיור קיבל אולמרט סקירות מגורמי ביטחון ומראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין. בסיור במעבר רחל ביקר ממלא מקום ראש הממשלה במעבר, בטרמינל, ובחמ"ל. בפגישת העבודה שם, נכחו גם ראש עיריית ירושלים אורי לופוליאנסקי, מפקד מחוז ירושלים במשטרה ומפקד מג"ב בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
להשלים הגדר. אולמרט עם חלוץ ומופז
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
רוכנים על המפות
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים