שתף קטע נבחר

לקדימה הצבע כן, לעלה ירוק הצבע קנ

ימים ולילות של עמידה בתור בכנסת הגיעו לקיצם אחר הצהריים, כאשר ועדת הבחירות המרכזית החלה לבחור את רשימת פתקי ההצבעה לכנסת ה-17. קדימה קיבלה את צמד האותיות כן ועלה ירוק קיבלה את האותיות קנ

הקרב על הפתקים מגיע לקיצו: ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הערב (יום ד') את רשימת פתקי ההצבעה לכנסת ה-17. קדימה קיבלה את צמד האותיות "כן", שעליהן נאבקה. לעומתה, עלה ירוק קיבלה את צמד האותיות "קנ".

 

 

האותיות אמת הלכו באופן מסורתי לעבודה, מרצ קיבלה את האותיות מרצ, תפנית – פ, דע"ם - ק, חירות - נץ, לב עולים למען ישראל - קן, ברית עולם - ה, הציונות החדשה - צח, ישראל ביתנו - ל, בל"ד - ד, המפלגה למלחמה בבנקים - הלב.

 

השר רוני בר-און אמר כי "עצוב לי שאנו מגישים את הרשימה ללא שמו של שרון. האיש הגה את קדימה, היא בדמותו ורוחו שורה על המפלגה".  

 

ח"כ אברהם פורז העומד בראש מפלגת חץ, תנועה חילונית ציונות, אמר: "אנו יוצאים לדרך ישנה חדשה, הציבור החילוני זכאי לייצוג והוא צריך להמשיך להילחם על דמותה של המדינה. שינוי התרסקה ולא נשאר ממנה דבר, החלטנו לעשות מעשה ולהציל את מה שניתן. לדעתי, נגיע להישג סביר בבחירות, כי רבים ממצביעי שינוי יחזרו אלינו".  

 

מחר צפויה ועדת הבחירות המרכזית לפרסם את יתר סימני הרשימות. המלחמה על הפתקים התנהלת בימים האחרונים כמו בסרטים. ליד עמדת הבידוק בכניסה למשכן הכנסת, מאחורי בד לבן. נציגי המפלגות עומדים שם כבר שלושה ימים ועושים הכל כדי להבטיח שמשימתם - השגת אותיות הנכונות - תוכתר בהצלחה.

 

קדימה, למרות הסקרים המחמיאים, לא לקחה סיכונים והחליטה להציב בתור המקפיא בירושלים את איגור בכר, איש גדל גוף העובד למחייתו כמאבטח. איגור לא הופקד לבדו על המשימה ובמשך שלושה ימים התחלפו בתפקיד מספר מאבטחים ששמרו את המקום בתור עבור קדימה, תמורת תשלום כמובן.

 

אחד העימותים המעניינים נרשם הבוקר כאשר אנשי "עלה ירוק" טענו שנציגי "תפנית" מחקו אותם מהרשימה הקובעת את סדר הנכנסים לוועדת הבחירות המרכזית. מנגד, טוענים בתפנית בתוקף כי נציג עלה ירוק עזב את המקום מ"סיבה לא ידועה" ואנשי המשמר (האחראים על הביטחון במתחם הכנסת) הם אלו שמחקו את שמו מהרשימה והחזירו אותו אליה רק כאשר שב "שמח וטוב לב", כהגדרתם, מעיסוקיו.

 

מבט קצר על התור חושף מעט מהאיזוטריה הצפויה לנו בתעמולת הבחירות הקרובה. בין השאר ניתן למצוא שם את נציג המפלגה הבוכרית שמבטיח לייצג גם את הגרוזינים והקווקזים ומבהיר: "לא נהיה סקטוריאליים". נציג חירות יושב לצד נציג דע"מ, מפלגה ערבית שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות. יחד איתם קפא מקור גם נציג מפלגת "ברית עולם", המבטיח לכולנו כי אם ניתן לו את קולנו נגיע לאור הגנוז שבתוכנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קיבל כן. אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
הכניסה לכנסת
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
הקרב על האותיות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים