שתף קטע נבחר

רמון תוקף את ראש הממשלה

בנאום חריף במיוחד יצא השר רמון נגד היוזמה לשינוי שיטת הבחירה, ונגד ראש הממשלה, שמקדם אותה: "מי שלא יודע לנהל קואליציה בשיטה הנוכחית, לא יידע לנהל אותה בשיטה אחרת", אמר רמון. ואילו ברק תקף היום את היוזמה להריץ את שמעון פרס לראשות המפלגה: "לא יכולה להיות יוזמה ישרה להעמיד מתמודד מול ראש הממשלה", הוא אמר

השר חיים רמון אומר כי יש ללכת לבחירות במהירות האפשרית משום שאין כל סיכוי להקים ממשלת אחדות. להערכתו, התאריך המוסכם יהיה בחודש מאי.
רמון, שנאם בפני התק"מ ברמת אפעל, תקף את הניסיון לשנות את שיטת הבחירה הישירה ואמר כי חזרה לפתק האחד לא תחזיר מנדטים למפלגת העבודה: "מי שלא יודע לנהל קואליציה בשיטה הנוכחית לא יידע לנהל אותה בשיטה אחרת", אמר רמון.
הוא שב ותקף את שר האוצר שוחט, כינה את פקידי האוצר מופקרים, ואמר כי מדיניות האוצר תעלה למפלגת העבודה הון פוליטי עצום.
רמון לא אישר ולא הכחיש את הידיעות לפיהן הוא יסרב להתמודד ברשימת העבודה לכנסת, אם לא ייערכו פריימריז פתוחים במפלגה.

ברק: התמודדות נגדי - לא ישרה

ראש הממשלה, אהוד ברק, תקף היום בריאיון לגלי-צה"ל את היוזמה להריץ את השר שמעון פרס לראשות המפלגה. "אנחנו מובילים בצורה נחרצת את השלום", אמר ברק, "מתוך השמאל לא יכולה להיות יוזמה ישרה להעמיד מתמודד מול ראש הממשלה, זה מתאים לליכוד".
פרס לא אישר באופן רשמי כי הוא מתכוון להתמודד. מקורבי פרס מתנגדים להשוואה עם הליכוד ומזכירים כי לאחר שפרס הפסיד לנתניהו בבחירות 96', היה זה ברק שביקש התמודדות על ראשות המפלגה מהר ככל הניתן. "הוא לא חף מניקוי אורוות", אומר גורם פוליטי על ברק, "אלא שכשהוא עומד להפסיד הוא נוטה לשכוח ולהשכיח את מה שעשה".
בריאיון התייחס ברק גם לנושא הפריימריז, לאחר שמזכ"ל המפלגה, רענן כהן, ניסה להעביר החלטה, בשליחותו של ברק, שהרשימה לכנסת תיבחר על ידי ועידת המפלגה. "הפריימריז עלול להיות מאוד יקר ובעייתיי ומצד שני צילום הרשימה גם כן בעייתי". גורם פוליטי התייחס לדברי ברק ואמר כי "אם לא פריימריז, הרשימה היחידה שנותרה זה בחירות בוועידה, ובחודש מרס".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ברק. לא דובים ולא יער
צילום: גלי תיבון
מומלצים