שתף קטע נבחר

מרצ נגד ש"ס: "חלוקת ספרי תהלים - שוחד בחירות"

בש"ס מחזירים מלחמה: "לא מעלים על הדעת שיש מי שיאסור חלוקת ספר שהוא אבן יסוד בעם ישראל", ומבטיחים גם להפיץ מכתב תמיכה של הרב כדורי ז"ל

כמו בכל מערכת בחירות, הקמעות והברכות עולים לכותרות. חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ-יחד) שלחה היום (ב') מכתב ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופטת דורית בייניש, בדרישה להפסיק לאלתר את חלוקת ספרי התהילים באתר האינטרנט של ש"ס. גלאון טוענת שמדובר בשוחד בחירות וכי בעבר נאסרה חלוקת קמעות במערכות בחירות קודמות.

 

 

על פי הפרסום באתר, יוענק ספר תהילים כמתנה לכל מי שירשם בו או ישלח אס.אם.אס למספר טלפון שמופרסם באתר. באתר מתבקשים הגולשים למלא את פרטיהם, כתובתם ומספר הטלפון שלהם, בדף שבו נכתב "לכל תומכי, פעילי וידידי תנועת ש"ס שלום, אנו מבקשים שתמלאו את הטופס על מנת לעדכן את פרטי ההתקשרות עמכם".

 

לדברי גלאון, חוק הבחירות אוסר על הענקת טובות הנאה לבוחרים, לרבות תשמישי קדושה. "נראה לי שבמבצע החלוקה הזה שנערך במסגרת קמפיין הבחירות של ש"ס, מתבצעת לכאורה עבירה חמורה ביותר של שוחד בחירות", כתבה גלאון.

 

עד כה במערכת הבחירות הנוכחית נמנעה מרצ מלתקוף ש"ס, והתמקדה בתקיפת העבודה, קדימה, שינוי ואפילו הליכוד.

 

בעקבות פנייתה של מרצ בעניין חלוקת ספרי התהילים אמר סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מטעם ש"ס, יהודה אבידן: "ש"ס נוהגת על פי החוק ותנהג

אך ורק על פיו. אולי מרצ רואה בחלוקת כובעים וחולצות את עתידו של עם ישראל, אבל בש"ס אנחנו רואים בחלוקת תהילים את עתידו של עם ישראל. חבל שמרצ בחרה לחקות את שינוי בשנאתה כלפי הדת והמסורת. אני מציע להם לבדוק ולראות לאן הובילה השנאה את שינוי וללמוד מכך. בש"ס לא מעלים על הדעת שיש מי שיאסור חלוקת ספר שהוא אבן יסוד בעם ישראל".

 

במקביל מתכוונים בש"ס לנסות ולשחזר את ההצלחה בשימוש ברב כדורי: בקרוב יופץ מכתב תמיכה של הרב כדורי בש"ס, שנכתב כמה שבועות לפני מותו. כמו כן, יפיצו בש"ס סרט וידאו ובו קורא הרב כדורי ז"ל להצביע עבור ש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספר תהילים
אתר הכנסת
עבירה. גלאון
אתר הכנסת
צילום: זום 77
גם לאחר מותו. הרב כדורי
צילום: זום 77
מומלצים