שתף קטע נבחר

אלי ישי: "הומואים ולסביות הם אנשים חולים"

אך אל דאגה, בראיון לערוץ הכנסת שולח ישי איחולי החלמה וקובע: "אם היתה תרופה, אם היה כדור שמרפא אותם, כולם היו הולכים לקחת אותו"

יושב ראש ש"ס, חבר הכנסת אלי ישי, מסרב כנראה להפנים שבישראל של 2006 הומוסקסואליות אינה נתפסת כמחלה חשוכת מרפא. בראיון לתכנית "בין המצעים", שישודר הערב (יום ד') בערוץ הכנסת, הוא מבהיר את עמדתו: "הומואים ולסביות הם אנשים חולים". 

 

"אני מאחל להם רפואה שלמה", אמר ישי כאשר נשאל לדעתו על הקהילה הגאה בישראל. "עד לפני כמה שנים, היו מקבלים על זה פטור משירות צבאי. זו מחלה, בפירוש. אני לא קבעתי - הרפואה קבעה. זו מחלה. התורה מדברת על החומרה שבדבר, ואני מאחל להם רפואה שלמה, אני לא מסתיר זאת".

 

כאשר נשאל ישי אם הוא חושב שיש לטפל בהומואים ולסביות, על-מנת "לרפאם", הבהיר: "אני רואה בזה בעיה רפואית. אתם מתכחשים לאמת. עד לפני כמה שנים הומואים היו מוגדרים כאנשים עם סעיף רפואי. תשאלו את כל הרופאים, שבמשך עשרות שנים ראו בזה בעיה רפואית". 

 

גם לאחר מכן, כאשר נשאל ישי האם בתור שר בריאות יפעל להרחבת סל התרופות ולהכנסת תרופה מיוחדת ל"טיפול בהומוסקסואליות", הוא התעקש: "אני מאוד מקווה שיחלימו מהדבר הזה. עוד לא המציאו להומוסקסואליות תרופה, אך אני מקווה שימצאו".

 

לחבר הכנסת גם אין שום ספק ש"תרופה" ל"מחלה הקשה" תהיה להיט גדול: "אם היתה תרופה כזו, תאמין לי, היו לוקחים אותה בשמחה. אם היה כדור שמרפא אותם, כולם היו הולכים לקחת אותו. אם היה לזה תרופה, הם היו מעדיפים לתקן את זה, אחד אחד, ולקחת את התרופה".

 

חבר הכנסת אילן ליבוביץ' (שינוי), המשמש כיו"ר שדולת ההומואים והלסביות בכנסת, אמר בתגובה כי "אלי ישי וחבריו הם המחלה האמיתית של החברה הישראלית. הם גידול ממאיר שמסכן כל חלקה טובה. הם ניזונים בעיקר משנאת השונה והאחר ומבקשים להפוך את ישראל למדינת עולם שלישי".

 

צילום וידאו באדיבות ערוץ הכנסת
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
"אנשים חולים". ישי
צילום: גלעד קוולרצ'יק
צילום: תומריקו
מחכים לתרופה? צועדים בגאווה
צילום: תומריקו
מומלצים