שתף קטע נבחר

נקמת הטרקטור תובעים את ניצן זעירא והלייבל נענע דיסק

תובעים 300 אלף שקל בגין הפרת זכויות יוצרים והתעשרות שלא כדין על חשבונם. זעירא: "כשאקבל את כתב התביעה - אגיב"

חברי להקת "נקמת הטרקטור" תובעים 300 אלף שקל מהלייבלים "התקליט" ו"נענע דיסק", מאתר האינטרנט imusic ומבעליהם, ניצן זעירא. בכתב התביעה טוענים חברי הלהקה להפרת זכויות יוצרים, התעמרות והתעשרות שלא כדין על חשבונם תוך אי עמידה בהסכמים שנחתמו בין הצדדים.

 

התביעה מתייחסת להפרות זכויות לכאורה בכל הנוגע לאלבומה הראשון של הלהקה שיצא לאור בשנת 1990 בלייבל "התקליט" בבעלותו של זעירא, כמו גם לדיסק פס הקול שמלווה את "קיר", יצירתו של הכוריאוגרף אוהד נהרין בביצוע להקת בת שבע.

 

עו"ד אלישע חקק, המייצג את הלהקה, אמר: "הנתבעים הפרו באופן מתמשך את ההסכמים שנחתמו עם חברי 'נקמת הטרקטור' ובמשך תקופה ארוכה נמנעו מלהעביר אליהם את חלקם בהכנסות ממכירת יצירותיהם המוזיקליות". לטענת עו"ד חקק, מדובר במצב מתמשך, וגם כיום "הנתבעים ממשיכים למכור יצירות, דיסקים ושירים של התובעים מבלי להעביר אליהם דבר וחצי דבר ומבלי להציג למרשיי דו"חות כספיים המראים על היקף ההכנסות מהיצירות, זאת בניגוד גמור לסיכום בין הצדדים".

 

חברי הלהקה – אבי בללי, אופיר ליבוביץ, דני מקוב ואילן גרין (שפרש באחרונה) - טוענים עוד כי חברת נענע דיסק שילבה לאורך זמן באוספים שהפיקה והפיצה משירי "נקמת הטרקטור", זאת מבלי לקבל הרשאת היוצרים, מבלי להעביר להם את חלקם ברווחים ומבלי להציג להם דיווח שוטף על הכנסות. חברי הלהקה טוענים כי פניות חוזרות ונשנות לנתבעים זיכו אותם ב"התעלמות מבישה ומקוממת ובהתנהלות דורסנית ובלתי מוסרית", וכי עד כה, 16 שנים לאחר צאתו לחנויות של אלבומם הראשון, קיבלה הלהקה כחלקה ברווחים סכום של 1,097 שקל בלבד. "גם סכום זה שולם לנו", הם אומרים, "רק לאחר פניות חוזרות ונשנות לזעירא". חברי להקת "נקמת הטרקטור" דורשים מבית המשפט להוציא צו מניעה קבוע האוסר על הנתבעים לעשות כל שימוש ביצירותיהם המקוריות ולחייב אותם להגיש לתובעים דו"חות כספיים על הכנסות.

 

ניצן זעירא, הבעלים ומנהליהן של חברות "התקליט", "נענע דיסק" ואתר האינטרנט Imusic אמר בתגובה: "חברי הלהקה מיהרו להעביר את כתב התביעה לעיתונות, אבל אנחנו טרם קיבלנו את כתב התביעה לידינו. זה לא רציני להגיב לדברים על סמך מידע לא מבוסס ולכן ברגע שנקבל את המסמך נגיב בהתאם".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים