שתף קטע נבחר

לזה קוראים ריאליטי: הבחירות מגיעות לטלוויזיה

בשבוע הבא ייצאו לדרך תשדירי התעמולה. האם הם יצליחו להעיר את מערכת הבחירות הרדומה כל כך? בינתיים, המפלגות מתכוננות במרץ: בעבודה מיהרו להכריז על עימות פרץ-נתניהו אצל נסים משעל (עד שהתברר שנתניהו לא בדיוק נתן את הסכמתו), ובאיחוד הלאומי-מפד"ל יחלו היום צילומי הטלנובלה "סמולרצ'יק ומדינה" שתראה כמה החיים הדתיים טובים יותר

ביום שלישי הבא זה מתחיל - מדינה שלמה עוצרת נשימה לקראת יריית הפתיחה. עשרות מועמדים מחכים על קו הזינוק, מיטב הפרסומאים כבר עובדים מסביב לשעון ועם שלם צפוי להתמכר לריאליטי האולטימטיבי, שיגיע לשיאו בגמר הגדול ב-28 במרס. עם כל הכבוד לכוכבים הנולדים, לרקדנים ולדוגמניות למיניהן, קבלו את הדבר האמיתי בחודש הקרוב: שידורי התעמולה לכנסת, מסורת שכבר הפכה לקאלט בתרבות הישראלית.

 

נכון, מוכרחים להיות הוגנים ולהודות שכמו במרבית הפרומואים בטלוויזיה - גם בפתיח ההתלהבות מעט מוגזמת. ונכון, במערכות הבחירות האחרונות התשדירים הם כבר לא מגנט רייטינג כפי שהיו בעבר, לפני העידן הרב-ערוצי (הנתונים מלמדים כי שיאי הצפייה נרשמים בדרך כלל ביום הראשון וביומיים האחרונים). אבל עם ישראל כבר הוכיח ששום הומור לא נמוך מדי עבורו, ותהיו בטוחים שאם ה"גוטי מורצי קוריצה" תפס, גם הטלנובלה של המפד"ל תהפוך ללהיט.

 

 

שידורי התעמולה ברדיו ובטלוויזיה יחלו ביום שלישי הבא (7 במרס) ויסתיימו יומיים לפני ההליכה לקלפיות. מפלגת העבודה תהיה זו שפותחת את התשדירים ביומם הראשון ונועלת אותם ביום האחרון, אולם השאלה הבוערת בשלב זה עוסקת בעימות הטלוויזיוני: יהיה או לא יהיה.

 

כבר שבועות ארוכים שבמפלגת העבודה ובליכוד קוראים לאהוד אולמרט להתייצב לעימות טלוויזיוני מול עמיר פרץ ובנימין נתניהו, אולם עד כה, ממלא מקום ראש הממשלה ואנשיו החליטו להתעלם מן הקריאות האלה. גם נתניהו סירב לקיים עימות ישירות מול פרץ בלבד - אלא שאמש נדמה היה כי למרות סירובו של אולמרט, בסופו של דבר עימות יתקיים גם יתקיים.

 

גורמים בכירים בלשכתו של יו"ר העבודה עדכנו אמש כי תוך כשבועיים, צפוי להתקיים עימות בין עמיר פרץ ובנימין נתניהו. "אולמרט ברח", אמרו הגורמים בלשכתו של פרץ, "הוא לא רוצה להתמודד עם הסוגיות החשובות". אבל, הבטיחו אנשיו של יו"ר העבודה, יו"ר הליכוד נתניהו דווקא הסכים להתייצב לעימות חזיתי מול עמיר פרץ. העימות, ציינו בלשכתו של יו"ר העבודה, צפוי להתקיים בתוכניתו של ניסים משעל בערוץ 2.

 

אלא שמאוחר יותר התברר כי לא עימות ולא משעל. אופיר אקוניס, יועץ התקשורת של נתניהו, הבהיר באופן חד משמעי כי יו"ר הליכוד לא מתכוון להתייצב לעימות מול יו"ר העבודה בלבד, וקרא לאהוד אולמרט ולאנשיו להסכים לקיים עימות משולש. בכירים בסביבתו של יו"ר הליכוד ציינו גם כי "אם אולמרט לא יבוא כפי שאנחנו מבקשים כבר מתחילת הקמפיין, ספק רב אם יתקיים עימות טלוויזיוני כזה. נתניהו לא יתעמת רק עם עמיר פרץ. אין לזה שום הגיון".

 

אז האם יהיה בסופו של דבר עימות טלויזיוני לפני הבחירות? לא ברור. מה שברור הוא, שבלשכתו של עמיר פרץ שוב מיהר מישהו לקפוץ מעל הפופיק, ולהכריז הכרזות שלא בהכרח במציאות מקורן.

 

הטלנובלה של המפד"ל

 

אבל עם כל הכבוד לעימותים כבדי משקל, תעמולת הבחירות מספקת בסופו של דבר בידור - ברמה כזו או אחרת. אחרי ההיסטריה של "טלנובלה בע"מ" ו"השיר שלנו", נראה כי החודש הבא יהיה שייך לטלנובלה הכי כתומה במזרח התיכון - זו של האיחוד הלאומי-מפד"ל

 

הצילומים לסדרה, שתלווה את תעמולת הבחירות של המפלגה, יחלו מחר בבני ברק, בנוכחות שני הטלאנטים, חברי הכנסת זבולון אורלב ושאול יהלום (שתפקד כבוחן הראשי במהלך האודישנים לתכנית). השניים יחוו דעתם על העבודה במקום אבל המעריצים שיצפו לראות אותם בתפקידי אורח צפויים להתאכזב.

 

הטלנובלה החדשה תקרא "סמולרצ'יק ומדינה" ובמרכזה שתי משפחות, האחת חילונית (סמולרצ'יק) והשנייה דתית (מדינה). לפי התסריט, מבלה המשפחה החילונית את ערב שישי כך: הילד מול הטלוויזיה, הילדה שמה לק ומדברת בטלפון לקראת יציאה. האמא מקלידה בלהט על המחשב הנייד, והאבא מדבר בסלולרי. לעומת זאת בסלון המשפחה הדתית בערב

 שבת, המשפחה יושבת סביב שולחן שבת עם נרות, חלות וכוס יין, שרים זמירות שבת.

 

גם נושאי ההתנתקות ופינוי עמונה משולבים. באחד הפרקים גם מתנהל דיאלוג בין ילדה לקצין דתי בו היא מטיחה בו האשמות על כך שהוא משרת בצבא: "אם קשה לך תעזוב – זה צבא הגירוש לישראל". הוא עונה לה "אבל מי ילך לשכב במארבים? מישהו צריך לעשות את זה". בהמשך היא מתנפלת עליו בצעקות "תוריד את הכיפה שלך, אתה צבוע", עד שהוריהם מפרידים ביניהם. נינט ורן לא היו עושים את זה טוב יותר.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פרץ. בדרך לעימות?
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
שקט, מצלמים! הטלנובלה של המפד"ל
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
שאול יהלום במהלך האודישנים
צילום: ירון ברנר
מומלצים