שתף קטע נבחר

איתם ואלדד יצאו לפאב: "פה עוד יוגש אוכל כשר"

"אנחנו לא מפחדים מחילונים", הבהירו הח"כים איתם ואלדד בטרם יצאו לסבב פאבים במתחם לילנבלום בתל אביב. אז נכון שיום רביעי הוא לא בדיוק יום של "יציאות", ונכון שהשניים לא פגשו יותר מדי מצביעים פוטנציאלים, אבל ח"כ אלדד לפחות נהנה מבירה קרה. ומה עם איתם? הוא גילה בפאב שרידים של בית כנסת עתיק. אז מי אמר שאין תקווה לעם ישראל

אם שמעון פרס יכול ללכת לפאב, גם אפי איתם יכול. חברי הכנסת הכתומים, ובראשם אפי איתם ואריה אלדד, פשטו הלילה (יום ה') על מתחם לילינבלום בתל אביב. כמו מערכת הבחירות כולה, גם הביקור הזה היה מעט רדום, ורק האווירה המקפיצה בפאבים הצליחה לעורר מעט את הכתום שבעיניים.

 

 

הח"כים איתם ואלדד לקחו הפסקה קצרה מאירועי עמונה, ומסערת ועדת החקירה הפרלמנטרית, וביקרו במהלך הסיור במספר פאבים במתחם לילינבלום. היועצים שלהם, ודאי לא בליינים מהשורה, שכחו כנראה לעדכן את הח"כים שליל ה"יציאות" הוא דווקא ליל חמישי. וכך, מצוידים בבקבוק בירה, בהרבה רצון טוב ובמעט חששות מהחוויה שטומן להם הביקור, יצאו השניים למוקד הבילויים התל אביבי.

 


לא מפחדים מחילונים. איתם ואלדד (צילום: עופר עמרם)

 

הגדיל לעשות חבר הכנסת אלדד, שאף הסכים ללגום בקבוק של בירה באחד הפאבים. חבר הכנסת איתם ויתר על התענוג מטעמי כשרות, אך הציג את חזונו: "פה עוד יוגש אוכל כשר", אמר. כשעזב את אחד הפאבים והבחין בסמל מגן דוד מוטבע על המבנה אמר: "רואים, פה היה בית כנסת וזה הפך לפאב, יש עוד תקווה לעם ישראל".

 

במרבית המקומות שבהם חלפו שני הח"כים הכתומים התקבלו אלדד ואיתם באדישות. איתם, תא"ל במיל', זכה אמנם ללחיצות ידיים חמות ולכמה מילים מצד כמה חיילי עבר בגולני וגבעתי, אך היתר הפגינו כתף קרה.

 

אני לא הייתי בפאב - והם בהתנחלות

 

"הייתי בפאב לפני הרבה שנים. גם כשאני נמצא בחו"ל לפעמים אני מגיע לפאבים, זה לא זר לי ואני לא מרגיש מבוהל מזה", ניסה ח"כ איתם להעמיד דברים על דיוקם. "זה מין סוג של עשייה, לגעת בחלקים של אוכלוסייה שבדרך כלל אנחנו לא נוגעים בהם. אמנם ביקור בפאב זו לא הידברות, אבל יש לנו גורל משותף".

 

חבר הכנסת אלדד הסביר: "כמו שאני משוכנע שרוב רובם של אלו שיושבים פה לא היו בחיים בהתנחלות, פרט אולי בשירות הצבאי, כך אני לא הייתי בפאבים. אמנם בחו"ל הייתי לפני כמה שנים בתערוכת ציורים שהייתה בפאב, אבל זו הייתה הפעם האחרונה".

 

יושבי הפאב, לא בדיוק מצביעים פוטנציאלים של אנשי האיחוד הלאומי, הבהירו לח"כים היכן הם עומדים. אחד המבלים, העונה לשם טל, אמר ל-ynet: "אני לא בעדם ולא נגדם, לכל אחד יש זכות להגיע לאן שהוא רוצה. אמנם  לא אצביע בשבילם ואני מהצד השני של המפה, אבל הם יכולים לבוא כמו כולם ולהיכנס לפאבים".

 

"אני מניח שאחוז המצביעים עבורנו יהיה פה נמוך", הכיר ח"כ אלדד בעובדות, אך עם זאת הביע אופטימיות. "אנחנו לא פוחדים מהציבור החילוני". על מערכת הבחירות הבהיר איתם: "אנשים התייאשו, המדינה נמצאת במלכוד. הליכוד הרס את הימין, יש תחושה של אובדן אמון במערכת. למרות זאת, יש שקט מאוד מתוח ולפי דעתי זה השקט שלפני הסערה".

 

בפאב אחר אליו הגיעו שני חברי הכנסת הם החלו לחלק גם גלויות. באחת מהן רואים ציבור דתי מצטלם ומעליו בכתום הכיתוב: "רוצים שהם יהיו שכנים שלכם?". גלויה אחרת מציגה את חבר הכנסת אלדד מניף אגרוף ומעליו הכיתוב "רוצים שהוא יהיה שכן שלכם?"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
פאב? לפעמים. בחו"ל. איתם
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
גורל משותף. על כוס בירה קרה
צילום: עופר עמרם
הגלוייה שחולקה
מומלצים