שתף קטע נבחר

חב"ד ליהדות התורה: נתמוך בכם אם תתנגדו לנסיגה

בחב"ד מקיימים מגעים מתקדמים עם אנשי יהדות התורה שבסיומם יכזירו על תמיכתם במפלגה. התנאי של חב"ד: שיהדות התורה לא תתמוך בהתנתקות נוספת

חוגים בכירים בתנועת חב"ד מנהלים מגעים מתקדמים עם אנשי מפלגת יהדות התורה על תמיכת חב"ד ברשימת "ג" לכנסת. כך נודע הבוקר (ה') ל-ynet. בתנועת חב"ד דורשים בתמורה לתמיכתם, התחייבות שיהדות התורה תצביע נגד כל תוכנית להתנתקות נוספת - אם תוכנית כזו תובא לאישור הכנסת.

 

ערב הבחירות, יהדות התורה סובלת ממאבקים פנימיים ומשטח רדום, ולכן מקדישים במפלגה מאמצים רבים לשכנוע גורמים בחב"ד לתמוך בהם. זאת מתוך ידיעה כי חב"ד מסוגלת להוציא אלפים לשטח ו"ליצור אווירה", כפי שזכור בהתגייסותם למען בנימין נתניהו ב-1996 עם הקמפיין "נתניהו טוב ליהודים".

 

השבועון החרדי "בקהילה" פרסם היום שמאחורי היוזמה עומד ח"כ מאיר פרוש, שמנהל בימים אלה שיחות ממושכות עם בכירים בצמרת הנהגת חב"ד.

 

לחסידי חב"ד יש קושי להצביע עבור מפלגה שכמה מחבריה תמכו בתוכנית ההתנתקות. עם זאת, הרב טוביה בלוי, רב קהילת חב"ד בנווה יעקב, אמר כי "זה מספר שנים אני חדור רעיון שעל אנשי חב"ד להצביע עבור יהדות התורה, הן בשל האכזבה מכל מפלגות הימין למיניהן והן בשל ההכרה כי לטובת חינוך הילדים, טוב להדק קשרים עם כל חלקי יהדות התורה".

 

גורמים בחב"ד התנו את תמיכת חב"ד בהתחייבות להצבעה יהדות התורה נגד כל נסיגה נוספות ללא תמורה מדינית. בשלב זה מסתמן ש יהדות התורה תהיה מוכנה לנוסח מסוים של התנגדות לתוכנית התנתקות נוספת אם תובא לאישור הכנסת.

 

בתוך כך, מטה הבחירות של יהדות התורה החל את פעילותו וכמה מסרים מובילים נבחרו להוביל את הקמפיין. בין המסרים: "אלף הפגנות המוניות לא ישפיעו כמו יו"ר ועדת כספים אחד", ו"אלף הרצאות במקווה לא ישפיעו כמו מנדט אחד נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רבני חב"ד (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: מיכאל קרמר
ח"כ פרוש. מאחורי היוזמה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים