שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר באל-אקצה: "נערכים לסיבוב חדש של עימות"
  ברשות אומרים שסדרת הפיגועים בימים האחרונים באה בתגובה לפעולות ישראל בגדה: "יש בישראל מי שהחליט להראות שהוא לא חלש מול החמאס והחליט להבעיר את השטח, לא בטוח שזה ישרת אותו עד הבחירות". בכיר בזרוע הצבאית של גדודי חללי אל-אקצה: "בימים האחרונים אנו פועלים בצורה יותר מאורגנת ומסודרת"

  "אנחנו נערכים לסיבוב חדש של עימות עם ישראל, בו נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו. אם יהיה צורך בכך נבצע פיגועי ירי בכבישים, פיגועי התאבדות, זריקת אבנים, ידויי בקבוקי תבערה וגם ירי רקטות", כך אמר היום (ה') ל-ynet אבו נאסר, מבכירי גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח.

   

  אבו נאסר סבור שרצף הפיגועים שארעו בימים האחרונים בצומת גוש עציון, במגדלים, בנבי אליאס, והיום בירושלים, אינם חריגים: "כל הזמן היו ניסיונות וההתנגדות לא פסקה. עד לשבועות האחרונים היינו במסגרת של רגיעה, אבל בימים האחרונים, עם חיסולם של מפקדי אל אקצה בשכם, במיוחד חמודה שתיווי במחנה הפליטים בלאטה וחיסול בכירי הג'יהאד ברצועה, הבנו שהישראלים לא מתכוונים להעריך את הרגיעה שלנו, ולכן ביצענו את הפעולות הללו בימים האחרונים במסגרת זכות התגובה שלנו, והן ימשכו".

   

  בארגונים הפלסטינים אומרים שמספר הפיגועים הגבוה בימים האחרונים נובע גם מנחישות גבוהה יותר, אבל בעיקר ממזל ודיוק גבוהים יותר: "בהיעדר הרגיעה ובצל ההסלמה של האויב, אנו חוזרים להגיב. בימים האחרונים, לנוכח ההסלמה הישראלית וחידוש החיסולים, אנו פועלים בצורה יותר מאורגנת ומסודרת. הארגון כבר לא פועל בצורה מפוזרת, עם מאות חוליות לא מאורגנות בשטח, אלא התארגנו עם הנהגת גג, הן בגדה והן ברצועה. זה מה שמסביר שהפעולות שלנו בימים האחרונים יותר ממוקדות ומוצלחות", אמר אבו נאסר.

   

  גורם ביטחוני פלסטיני בכיר אמר ל-ynet שבתקופה האחרונה יש יותר פעילות והערכות בקרב הארגונים הפלסטינים, אבל גם הוא סבור שההסלמה הישראלית בשכם וברצועה היא המנוע לפיגועים האחרונים: "יש בישראל מי שהחליט להראות שהוא לא חלש מול החמאס והחליט להבעיר את השטח, אני רק לא בטוח שעד יום הבחירות זה ישרת אותו", אמר הגורם.

   

  אותו גורם הוסיף ששר הביטחון, שאול מופז, הוא זה שמלהיט את הרוחות ומבקש ליצור הסלמה והחרפה בסכסוך בגלל הבחירות:

  "אחרי החיסולים בשכם וברצועה, ממשיכה הרשות לעשות מאמצים להשלטת סמכותה על השטח ועל הארגונים אבל עוד חיסולים יביאו לאיבוד הרסן שעוד נשאר כלפי הארגונים", הזהיר הגורם הפלסטיני. לדבריו המגמה הכללית ברשות היא שימור הרגיעה לה שותפים מרבית הארגונים.

   

  אבו נאסר הוסיף, כי עיקר הפעילות של ארגונו תהיה בעיקר נגד מתנחלים וחיילים. "אבל חלק מפשעי ישראל דורשים תגובה ברמה גבוהה יותר. זה אומר שכמו שישראל חזרה והעלתה את הרף בפגיעה במנהיגים, גם אנחנו נשוב להעלות את הרף. הוכחנו שפיגוע בתל אביב, בנתניה או בירושלים, זה לא דבר מסובך. לגבי הרקטות, אנחנו לא פוסלים שום שימוש בשום כלי שעומד לרשות ההתנגדות וזה יהיה כפוף למידת הצורך בתגובה חריגה על פעילות ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב גלאי
  זירת הפיגוע אתמול במגדלים
  צילום: יואב גלאי
  צילום: רויטרס
  חמושים פלסטינים (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  מומלצים