שתף קטע נבחר

14 שנה לפטירת בגין: אף נציג ממשלה לא בא

בממשלה מסבירים כי המחוייבות לשלוח נציג לאזכרות מסוג זה חלה לגבי יום השנה הראשון ולאחר מכן מדי 10 שנים. גלעד ארדן: "חלק נכבד מהם התקדמו בזכותו. זה לא חינוכי"

מנחם בגין ז"ל היה בין ראשי הממשלה שזכו להערכה הרבה ביותר בקרב עם ישראל - חלקים גדולים בציבור אף העריצו אותו - אבל למרות כל זאת לא מצאה הממשלה לנכון לשלוח ולו נציג אחד, לאזכרה שנערכה היום (ה') בהר הזיתים במלאת 14 שנים לפטירתו.

 

בחודש מרס 1992 עברו עשרות אלפים על פני ארונו של מנחם בגין, שהלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת. היום הגיעו אל הקבר בהר הזיתים רק בני המשפחה וקומץ מכרים וידידים. לטקס האזכרה הגיע גם יושב-ראש הליכוד, בנימין נתניהו עם רעייתו שרה, וכן יו"ר הכנסת ראובן ריבלין וחברי הכנסת גלעדן ארדן וגדעון סער.


נתניהו (שני מימין) ובני בגין (משמאל) היום באזכרה. צילום: גיל יוחנן

 

"זו בושה. מצער מאד שאף נציג של הממשלה לא טרח להגיע לאזכרה", אמר ח"כ סער. "אנו יודעים שהם סטו מהדרך של בגין אבל הם עדיין היו יכולים לתת כבוד למנהיג ולאדם שסימל את הדרך".

 

ח"כ ארדן הוסיף: "הנטישה שלהם היא גם של הדרך וגם של הערכים. חלק נכבד מהם גדלו התקדמו בזכות בגין. צר לי, השתדלנו שלפחות הדור הצעיר שלנו יהיה פה. זה פשוט לא חינוכי".

 

נתניהו בחר שלא לדבר עם כלי התקשורת ובנו של ראש הממשלה המנוח, בני בגין, שמר כהרגלו על שתיקה.

 

מן הממשלה נמסר

 בתגובה להיעדר נציג רשמי באזכרה: "על פי החלטת ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, שקיבלה תוקף של החלטת ממשלה, מתקיים טקס אזכרה ממלכתי לנשיאים ולראשי ממשלה שהלכו לעולמם, ביום השנה הראשון לפטירתם ולאחר מכן מדי עשר שנים. בשנים אחרות נערכת האזכרה על ידי המשפחה בסיוע מרכז ההסברה. יש לציין כי מדי שנה, ב-א' בניסן, מתקיים טקס אזכרה ממלכתי משותף לנשיאים ולראשי ממשלה שהלכו לעולמם במשכן נשיאי ישראל".

 

בהמשך מסרו כי "אזכרתו המשפחתית של ראש הממשלה המנוח, מנחם בגין, הייתה מתוכננת ליום ראשון הקרוב (יום פטירתו חל השנה ביום שבת, ד' באדר). מבירור שנערך עולה כי המשפחה החליטה אמש להקדים את האירוע ליום חמישי, אך מסיבה שאינה ברורה עד עתה, לא עודכנה לשכת ממלא מקום ראש הממשלה על השינוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנימין ושרה נתניהו באזכרה היום
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
היכן היו נציגי הממשלה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים