שתף קטע נבחר

השטח מתעורר? פעילי עבודה הוכו, סניף קדימה הושחת

פעילים של מפלגת העבודה טוענים שאנשי ימין היכו אותם וקרעו להם שלטים בזמן שעמדו בצומת ירקונים. ואילו בקריית-אתא השחיתו אלמונים את סניף קדימה ושפכו דבק על המנעולים. האם הבחירות יוצאות מהתרדמת?

האם 24 ימים לפני הבחירות מתחיל השטח להתעורר? במפלגת העבודה טוענים כי פעילים של המפלגה שעמדו היום (ו') בצומת ירקונים, הוכו עד זוב דם על ידי קובצה של פעילי ימין לא מזוהה. לדברי פעילים בעבודה שמתכוונים להגיש תלונה במשטרה, פעילי הימין הסתערו עליהם, החלו לקרוע שלטים ולהכות אותם ושלושה מהם הוכו עד זוב דם. 

 

 

על השתלשלות העניינים האלימים סיפר ל-ynet גיורא נחום, פעיל מפלגה שעמד בצומת ביחד עם כ-12  מחבריו. לדבריו, "עמדנו בצומת עם השלטים שלנו ופתאום הגיעה קבוצה של צעירים שחלקם חבשו כיפות. הייתי אומר ממה שראיתי וממה שראיתי בטלוויזיה שמדובר בנערי גבעות. את עיקר הבלגאן עשה אחד מהם, בריון במיוחד ואליו הצטרפו גם השאר. אנחנו כשראינו כשהם פוגעים לנו בציוד בשלטים ניגשנו אליהם והתפתחה קטטה חטפנו מכות יבשות בידיים וברגליים ואחר כך הם ברחו".

 

אברהם נויברגר, פעיל נוסף של העבודה שנפצע באורח קל סיפר: "היו להם על הראשים לא כיפות אלא משהו שנראה כמו סיר שחור. מבחינתי זה סימן מזהה לקבוצה מסוימת של אנשים. הם קרעו את השלטים שלנו בחוצפה, בלי חשבון ואחרי זה שהתפתחה הקטטה גם אנחנו לא נשארנו חייבים".

 

קרית אתא - סניף קדימה הושחת 

 

ואילו בקריית אתא, אלמונים השחיתו הלילה את סניף תנועת קדימה בעיר, קרעו שלטים ודגלים והשחיתו ציוד. ראשי הסניף הפנו אצבע מאשימה כלפי חברי הליכוד בעיר.

 

הפעילים שהגיעו הבוקר לסניף כמידי יום גילו לתדהמתם שאלמונים חיבלו בציוד שהיה במקום, כולל בשלטי בחירות שהיו תלויים מחוץ לסניף, דגלים – כולל דגלי המדינה – וכן שפכו דבק לחורי המנעולים בכניסה למקום.

 

יו"ר הסניף, אילן גלבסקי, אמר ל-ynet כי הוא משוכנע שהאחראים למעשה הם פעילי הליכוד בעיר, אותם מפעיל, לטענתו, ראש העירייה יעקב פרץ "הם נמצאים ממש בפאניקה כי אנשים רבים עוזבים את הליכוד ועוברים לקדימה", אמר גלבסקי, "זו הדרך היחידה שבה הם רגילים להגיב".

 

גלבסקי הגיש בצהריים תלונה במשטרת זבולון. מפקד התחנה, ניצב משנה קובי בכר, אמר כי אנשיו אוספים ממצאים בשטח, אולם רק לאחר קבלת חוות דעת של היועצים המשפטיים של המשטרה יוחלט אם תיפתח חקירה בהיקף מלא.

 

גורם במפלגת הליכוד בקריית אתא מסר בעקבות האשמות של אנשי קדימה, כי לו ולאנשי התנועה האחרים "אין כוונה להתעמת מול טענות מגוחכות של אנשי קדימה אשר ידועים בפרובוקציות העצמיות שהם יוצרים. מן הראוי שיבדקו את אנשיהם. דבר לא ייפגע במערכת הבחירות בקריית אתא", הוסיף אותו גורם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירן ולק
הפעילים בצמתים
צילום: שירן ולק
צילום: שירן ולק
שלטי קדימה הושחתו
צילום: שירן ולק
מומלצים