שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  'דו"חות האו"ם על הטרדות בצה"ל - חסרי שחר'
  למשרד החוץ נמאס מההאשמות החוזרות ונשנות כלפי החיילים על הטרדות מיניות כלפי פלסטיניות. בדיקה העלתה כי ההאשמות בדו"חות אינן מבוססות על בדיקת העובדות ותביעה לחדול מכך כבר נשלחה אל האו"ם

  במשרד החוץ החליטו לשים סוף להאשמות חסרות השחר בדו"חות האו"ם, לפיהן חיילי צה"ל מטרידים מינית נשים פלסטיניות. האשמות מסוג זה מופיעות מאז 2001 בדו"חות שונים ומתברר שגם השנה, לקראת כינוס המועצה למעמד האשה, הוחלט לכלול האשמה ברוח זו בדו"ח שיוגש לאו"ם.

   

  אנשי המשרד, שבשנים קודמות לא ייחסו לנושא חשיבות רבה, החליטו להיאבק בכך לאחר שנוכחו לדעת כי אין מדובר בתופעה חולפת. עיון מקדים של אנשי המשרד בדוח שיוגש לאו"ם בימים הקרובים על מצב האשה הפלסטינית רק חיזק את הצורך לטפל בנושא בדחיפות וברצינות.

   

  "בדיקה אישית שערכתי מול אחד מאנשי האו"ם הבכירים - שכלל את ההאשמות הללו בדו"ח שחיבר - העלתה כי הוא התבסס על שמועות בעניין זה. לכן, כשראינו שהאשמות אלה מצויינות גם השנה, החלטנו לפעול ולהוציאן מהדו"ח", אמר ראש האגף לאו"ם ולארגונים בינלאומיים, רוני לשנו-יער. "בדקנו את הנושא באופן יסודי מול גורמי צה"ל והתברר שאין שחר לדברים. בשל כך הוריתי לפעול בצורה נחרצת בעניין".

   

  לקראת המפגש השנתי של המועצה למעמד האשה - שהחל בשבוע שעבר ויסתיים השבוע - יצאה מישראל משלחת גדולה למטה האו"ם בניו יורק, בראשותה של נשיאת ויצ"ו, מיכל מודעי. במסגרת הכינוס יוגש דו"ח על מעמד האשה הפלסטינית ומעיון מקדמי התברר כי ההאשמות בדו"ח הנוכחי מופיעות בהסתמך על דו"חות קודמים, מבלי לבדוק את העובדות לעומק.

   

  "השנה החלטנו לא להבליג. הגענו למסקנה שהתעלמות מביאה לנזק רב יותר מתועלת. השנה החלטנו לטפל בכך ברצינות, להפריך את ההאשמות ולדרוש מהאו"ם לחזור בו מכך", הוסיף לשנו-יער.

   

  ואכן, פירות ראשוניים כבר נראו בשטח. במשרד מצביעים בסיפוק על כך שהצעת החלטה בעניין האשה הפלסטינית שכבר מונחת

   על שולחן הוועדה, איננה מתייחסת לסוגיית ההטרדות המיניות שהועלתה בדו"ח, זאת תודות לפעולת המשרד.

   

  זאת ועוד, גם אשת משרד החוץ מהאגף לארגונים בינלאומיים, סנדרה סימוביץ', התייחסה לכך שלשום בנאום שנשאה בפני הוועדה למעמד האשה, כאשר אמרה במפורש כי מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות בסיס וכי לא צויין אף מקרה אחד אליו ניתן להתייחס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים