שתף קטע נבחר

יומני עמרי: מזוז בודק, הליכוד תוקף

בעקבות תלונות שהגיעו ללשכת היועץ המשפטי, הוא החליט לבדוק את פרשת היומנים. ואילו בליכוד אומרים שהפעילות של עמרי שרון היא שהשחיתה את מרכז המפלגה

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החל לבדוק היום (ב') את פרשת יומניו של עמרי שרון. זאת לאחר שללשכתו הגיעו מספר תלונות בנושא, בהן של ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל).

 

אמש פורסמו בתקשורת כמה רשימות שנכתבו על-ידי שרון הבן בשנת 2004, בתוכן - בקשותיהם של חברי מרכז הליכוד והערותיו האישיות של שרון הבן. לפני הכרעות גורליות במרכז, היה הלחץ על עמרי גובר. מאות פעילים, שרצו לנצל את רגעי החסד, פנו אליו בבקשות אינספור וציפו לעזרתו. 

 

בכירים בליכוד פתחו היום במתקפה חריפה על קדימה בעקבות הגילויים בפרשה. "מדובר בפעילות שהשחיתה את מרכז הליכוד. המפקד המושחת שיצר עמרי שרון וכניסתם של גורמים שליליים ועבריינים לליכוד הם אלו שהביאו להשחתת המערכת. המרכז הקודם נבנה על-ידי עמרי וחבורתו ולשמחתנו כל המושחתים עברו לקדימה. כל המעורבים בפרשה, בראשם אהוד אולמרט, ציפי לבני ואברהם הירשזון עברו לקדימה", אמרו אותם בכירים.

 

אותם בכירים הוסיפו שיו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ניקה את הליכוד מאנשיו של עמרי. "העברנו החלטות אמיצות במרכז שבקדימה לא חלמו עליהם", הוסיפו הבכירים. 

 

כיצד פעלה השיטה?

  

שרון היה סדרן עבודה של אנשי הליכוד. הצצה ביומניו, כפי שנחשפו בערוץ 10, מסבירה איך ניהל במהלך הקדנציה האחרונה שלו כמעט מדינה שלמה: קידם פרויקטים, פתר משברים, מינה עשרות מינויי פוליטיים במשרדי הממשלה.

 

ביומנים נכתב: "פגישה עם אהוד (אולמרט) על יגאל יוסף (ראש עיריית ראש העין לשעבר) ובכלל. לדבר עם גמליאל (מקורבו, גמליאל חסין) על תוכנית פרשה ליוסי כ'. לבדוק מול איציק אוחיון (ראש עיריית פתח תקווה) איך עוזרים לגסטון מלכה עם הפנסיה שלו. דירקטוריון טוב לדורון כהן".

 

שרון עמד גם בקשר עם עובד יחזקאל, כיום עוזרו הבכיר והקרוב של ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט. בפגישות עם יחזקאל נכתב: "מנהל מחוז במנהל ליגאל יוסף. שלמה משרקי רוצה להיות מנהל עבודה. עובד בבזק היום".

 

שרון גם שמר על קשר רצוף עם ארז חלפון, יועצו הפוליטי של ראש הממשלה שרון. ביומן נכתב בהקשר של חלפון: "טלפון ראש הממשלה לגסטון מלכה. כסף שברמי (אריק ברמי, מנכ"ל הליכוד) חייב למצפה רמון".

 

אנשי שרון הבן: אין בזה כלום

 

אנשי שרון הבן אינם מתרגשים מן הפרסומים האחרונים. "פרט לעובדה שזה נייר של עמרי, אין בזה כלום. מישהו כנראה חיפש בפח ומצא שמות. מה זה אומר, שעזרנו לאנשים? בתור איש ציבור פונים אליך מאות אנשים. צריך לעזור או לא? השאלה איך צובעים את זה, באילו צבעים, רע או טוב. משהו בלתי חוקי אין כאן, אולי רק השתעבדות לקבוצה עם קודים מאוד ברורים, במסגרת של התמודדות אינסופית".

 

"אלה לא דברים שלא היו ידועים. היו שרים שהתערבו גם במכרזים, עמרי לא נגע בזה. הוא ידע לומר גם לסרב לבקשות לא ראויות. כל מי שאמרו לו 'כן' - זה יוחס לאבא; מי ששמע 'לא' - זה יוחס לבן. הוא ידע לסרב, וממש לא ניהל את המדינה. מה שמסבך אותו עכשיו בעיקר זה השם שלו", אמרו אנשי שרון הבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בודק. מזוז
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
"השחית את המרכז". עמרי שרון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים