שתף קטע נבחר

כוכב התשדירים של מרזל: כהנא

מחר יעלו לאוויר תשדירי הבחירות - ועמם הפרובוקציות. מפלגתו של ברוך מרזל מתכוונת להציג את תמונת הרב כהנא, שמפלגתו הוצאה אל מחוץ לחוק. ברקע יזמר אריאל זילבר: "הדרך בה הלכנו זו הדרך שבה תמיד נלך". במפלגה חוזים תלונות של ארגוני השמאל ומבהירים: יש לנו חוות דעת משפטית שאישרה את התשדיר

ברוך מרזל, ראש מפלגת חזית יהודית לאומית, מסתמן הערב (יום ב') ככוכב הלוהט של מערכת הבחירות. אחרי שהתנצח עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, וכתב מכתב נרגש ללינור אברג'יל, מצליח איש הימין הקיצוני לעורר שוב סערה. הפעם על הפרק - הדמות המרכזית שתוביל את תעמולת הבחירות של מפלגתו, הרב מאיר כהנא. צילומיו של הרב יופיעו בקמפיין כשברקע יזמר אריאל זילבר: "הדרך בה הלכנו זו הדרך שתמיד נלך בה".

 

 

תשדירי תעמולת הבחירות לכנסת ה-17 יחלו מחר ובחי"ל מנסים לקרוץ בהם לציבור המצביעים המסורתי שלהם, תוך זעזוע של הציבור. האמצעי: שימוש בתמונתו ובדבריו של הרב מאיר כהנא. תזכורת: הרב כהנא עמד בשעתו בראש תנועת כך. תנועתו התמודדה פעמים אחדות לכנסת אולם הוצאה אל מחוץ לחוק.

 

בסרטוני הבחירות תופיע תמונתו של הרב כהנא בין היתר באום אל-פאחם ובמסדרונות הכנסת וברקע ישיר התומך הנלהב של חזית יהודית לאומית, הזמר אריאל זילבר. במקביל יאמר ברוך מרזל בתשדיר: "כל הזמן שאלו את הרב איך מגרשים אויבים והיום מצאנו את התשובה - ברגישות ובנחישות". עוד יציג התשדיר תמונות מפינוי גוש קטיף ומהעימותים הקשים בהריסת מבני הקבע בעמונה. על רקע התמונות יגיד מרזל: "יש לנו אלות, יש לנו סוסים, יס"מ ואת כולם נפנה כלפי האויבים, וכל זאת ברגישות ובנחישות".

 

במפלגה אמרו הערב כי הם צופים שהדבר יעורר תרעומת משמאל, אך הזהירו כי הם מחזיקים בחוות דעת משפטית לפיה התשדיר עצמו חוקי ואין איתו כל בעיה.

 

בחלק מהתשדירים של מפלגת חזית יהודית לאומית יופיע גם בולדוזר המבקש לחצות גשר לכיוון גוש קטיף. את הגשר, לדבריהם, בונים ה"פועלים" זבולון אורלב, אפי איתם ויעקב ליצמן. כאשר הבולדוזר עולה על הגשר הוא הורס את גוש קטיף וברקע מוצג הכיתוב: "האיחוד הלאומי, מפד"ל ואגודה סיימתם את דרככן, תנו למרזל לנצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהנא בכנסת. מתוך הקמפיין
צילום: אתר הכנסת
הכוכב. כהנא
צילום: אתר הכנסת
צילום: דודי ועקנין
מרזל וזילבר. כוכבי המשנה
צילום: דודי ועקנין
מתוך התשדיר. העימות בעמונה
מומלצים