שתף קטע נבחר

מי תרם לשלי יחימוביץ'? מועמד הליכוד לכנסת

אפשר להירגע, לא מדובר בפרשת שחיתות או עבירה על חוק המפלגות. מועמדת העבודה בסך הכל קיבלה סיוע צנוע מחברה ותיקה מתקופת האוניברסיטה. בעלה של התורמת, אנדרי אוזן, מקום 28 בליכוד: "אין לי בעיה עם זה. החברות מעל הכל"

יריבויות פוליטיות מסוגלות לעיתים לפרק משפחות, כאשר בני הזוג מחזיקים בעמדות פוליטיות שונות, אולם מתברר כי במערכת הפוליטית הישראלית החברות לעיתים גוברת על הפערים האידיאולוגיים. כך קרה במקרה של שלי יחימוביץ', אשר במסגרת הכנותיה לפריימריז במפלגת העבודה זכתה בתרומה מכיוון מפתיע - מועמד רשימת הליכוד לכנסת.

 

 

 

דו"ח מבקר המדינה, שהתפרסם בימים האחרונים וחשף את התרומות שקיבלו הפוליטיקאים מהמפלגות השונות, מגלה כי הלוחמת החברתית של מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קיבלה תרומה בסך אלף שקלים מהזוג אנדרי וכרמלה אוזן, תושבי באר שבע. אנדרי אוזן, מעניין לציין, התמודד בפריימריז האחרונים בליכוד ונבחר למקום העשרים ושמונה, בתמיכתו האדיבה של סילבן שלום.

 

יחימוביץ' מספקת את ההסבר: "כרמלה היא אחת מחברותי הטובות ביותר. אנחנו חברות עוד מתקופת הלימודים באוניברסיטת בן גוריון. גם אנדרי חבר טוב שלי והם רצו לתרום לי במרוץ כשהחלטתי להתמודד. הם עשו אקט יפה ואני מודה להם על כך".

 

מועמד הליכוד נשמע מעט מופתע נוכח התרומה שהרים למועמדת העבודה. "לא ידעתי מזה", אמר אוזן ל-ynet. "אני מופתע אבל לאשתי יש את העניינים שלה ואני לא התערבתי בזה. הן חברות לא מהיום. כל עוד זה אנשים טובים אין לי בעיה וזה בסדר. אם היא הייתה שואלת אותי, לא הייתי אומר לה לא לעשות את זה. החברות מעל לכל".

 

כרמלה אוזן, כמו יחימוביץ', התרפקה על החברות ארוכת השנים בין השתיים ושמחה להעלות מעט נוסטלגיה באוזני ynet. "אנחנו חברות מזה עשרים שנה. החברות הזו חוצה מפלגות וצריך לזכור ששלי לא הייתה פוליטיקאית רוב שנותיה. היא

 אישה משכמה ומעלה ואין שום סתירה בין העובדה שבעלי מועמד ברשימת הליכוד ובין זה שתרמתי לשלי ורציתי בהצלחתה.

 

"רציתי לעזור לה אפילו יותר במטה שלה, אבל היות שגם בעלי התמודד אז עזרתי לו. לשלי רק ייעצתי. אני מתכוונת להצביע ליכוד אבל שלי היא אדם משכמו ומעלה ורציתי מאד שתצליח ותתברג גבוה ברשימה, מה שהיא עשתה בסופו של דבר גם בלי עזרתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
שלי יחימוביץ'. חברות טובות
צילום: אלי אלגרט
מומלצים