שתף קטע נבחר

סקר: רק 44% מהצעירים מתכוונים להצביע

אדישות הצעירים מקבלת ביטויים מספריים. מסקר שערך מכון "מאגר מוחות" עולה שרק 27% מבני 18 עד 32 מתעניינים בבחירות. 19% ציינו שמקור המידע העיקרי שלהם על פוליטיקאים הוא... התוכנית "ארץ נהדרת", ורק 41% ידעו מיהי שרת החוץ. אנשי תנועת "קול אחד" ינסו להעיר את הצעירים בקמפיין בו יחלקו להם במקומות בילוי "הזמנות" למסיבת יום הבחירות

הצעירים אדישים: רק 44% מהצעירים בישראל מתכוונים להצביע בבחירות. כך עולה מסקר שהזמינה תנועת "קול אחד". הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר "מאגר מוחות" בקרב 503 צעירים בני 18-32 חושף את מימדי האדישות בקרב הצעירים.

 

מהסקר עולה שרק 27% מהצעירים מתעניינים בבחירות הקרובות. כ-52% מהנשאלים טענו כי הבחירות לא מעניינות אותם, מתוכם 77% חילוניים. רק 46% השיבו כי הם מאמינים שקולם ישפיע על תוצאות הבחירות. בקרב הצעירות והעולים החדשים האדישות גדולה עוד יותר. 59% מהצעירות ו-72% מהעולים אינם מתכוונים להצביע.

 

עוד עולה כי 19% ציינו שמקור המידע העיקרי שלהם אודות פוליטיקאים הוא התוכנית "ארץ נהדרת", בדומה לאחוז הנשאלים אשר שואב את המידע מכתבות בעיתונים ומהדורות החדשות בטלוויזיה.

 

הסקר חושף גם בורות גדולה בקרב הצעירים בנוגע לממלאי התפקידים הבכירים. לשאלה מיהו שר החוץ של ישראל התקבלו תוצאות מפתיעות במיוחד: ל-27% מהנשאלים אין מושג מיהו שר החוץ של ישראל. 17% בטוחים כי סילבן שלום הוא עדיין שר החוץ, ו-4% משוכנעים ששמעון פרס הוא שר החוץ. רק כ-41% מהנשאלים ידעו לומר כי ציפי לבני היא שרת החוץ של ישראל.

 

בעקבות התוצאות, החליטה תנועת קול אחד (One Voice), תנועה ש"שמה לה למטרה להשמיע את קולו של הרוב הדומם, ולדחוק את הקיצוניים אל מחוץ למעגלי ההשפעה", לפתוח בקמפיין לעידוד ההצבעה. הקמפיין יפתח הלילה ב-23.00 בנמל תל אביב, בשיתוף פעילים צעירים של המפלגות המרכזיות (עבודה, ליכוד, קדימה, מרצ ושינוי), תחת הסיסמה "קול אחד יכול – להשפיע".

 

במהלך הפעילות יגיעו פעילי קול אחד, יחד עם פעילי המפלגות, למוקדי הבילוי בנמל ויחלקו לצעירים במקום "הזמנות" למסיבת יום הבחירות כדי להוציא אותם מאדישותם. כמו כן הם יגישו לצעירים קפה כדי "להעיר אותם מתרדמתם".

 

חלק נוסף של הקמפיין יכלול הרצת סרטון אנימציה על גבי רשת האינטרנט הפונה לקהל צעיר ומדגיש את חשיבות ההשתתפות בבחירות, והצבת באנרים פרסומיים באתרי אינטרנט מרכזיים הקוראים לצעירים לצאת ולהצביע. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(ארכיון)
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: ערוץ 2
לומדים מארץ נהדרת
צילום: ערוץ 2
מומלצים