שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרכבת הקואליציה ברשות: אבו מאזן והנייה יפגשו
  מכיוון שהמגעים הקאוליציונים בין הפתח לחמאס הגיעו למבוי סתום ייפגשו שני האישים במטרה למצוא פתרון למשבר. במרכז המשבר המחלוקת על הפעילות במועצה המחוקקת הפלסטינית

  יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן שיגיע הערב (ד') לרצועת עזה, יוועד עם ראש הממשלה הפלסטיני המיועד, איסמעיל הנייה, בנסיון לפתור את המשבר במגעים הקאוליציוניים בין הפתח לחמאס. גם מצרים מנסה לתווך בין הצדדים. במרכז המשבר - המחלוקת על הפעילות במועצה המחוקקת הפלסטינית.

   

  ההערכות הן שגם אם הפגישות הערב לא יובילו לפריצת דרך, הרי שהן יורידו את מפלס המתח בין הצדדים. במיוחד לאחר שבפתח האשימו את החמאס, שבצעדיהם במועצה המחוקקת, מתכננת החמאס הפיכה, והיא אף זוממת להשתלט על מוסד הנשיאות הפלסטיני.

   

  בתחילת השבוע הודיע יו"ר המועצה המחוקקת, ד"ר עזיז דוויק, שהמועצה החדשה, החליטה לבטל את ההחלטות שקיבלה המועצה היוצאת בישיבתה האחרונה. בין ההחלטות שבוטלו הייתה גם ההחלטה שנתנה לאבו מאזן אפשרות להקים בית דין חוקתי, שבאמצעותו הוא יוכל לבטל החלטות אותן קיבל הפרלמנט.

   

  לאחר הישיבה הראשונה, בה סערו הרוחות, החרימו אתמול נציגי הפתח את הישיבה השנייה של הפרלמנט הפלסטיני. יו"ר סיעת הפתח במועצה, עזאם אל אחמד, האשים את החמאס שבהתנהגותה במועצה היא סוגרת את כל הדרכים להמשך המשא ומתן הקואליציוני בין הצדדים. אך בחמאס דחו את הטענות, והאשימו את הפתח באחריות למשבר האחרון. בחמאס איימו שהם לא יחכו לפתח, שמנסה לדבריהם לעכב את התמקדות המגעים.

   

  בפגישה נוספת שתתקיים הערב בעזה, יפגשו אל אחמד עם יו"ר סיעת החמאס במועצה המחוקקת, ד"ר מחמוד א-זהאר בנסיון לפתור את המחלוקות בין שתי התנועות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  יגיע לעזה. אבו מאזן
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  לפתור את המשבר. הנייה
  צילום: איי פי
  מומלצים