שתף קטע נבחר

מה הקשר בין עיזים, נרגילה ובחירות 2006?

פעילים של האיחוד הלאומי-מפד"ל הקימו מאחז אותנטי בלב כרמיאל כדי למחות נגד השתלטות הערבים על הקרקעות. המשטרה התעלמה, ורק הילדים קפצו על המציאה כדי ללטף את העיזים

שתי עיזים, כאפיה ונרגילה - אלו החומרים שבעזרתם קיוו פעילי האיחוד הלאומי-מפד"ל לעורר את דעת הקהל בכרמיאל לגבי מה שהם מגדירים "התעלמות המדינה מהשתלטות ערבים תושבי הגליל על קרקעות".

 

 

15 צעירים – חלקם חברי "תא כתום" שהגיעו מתל אביב, אחרים מתנועת בני עקיבא המקומית ושניים מתלמידי ישיבת ההסדר מכרמיאל (בזמן הפסקת צהריים, טרחו המארגנים להדגיש) - התלבשו כערבים לקראת המיצג המקורי. עטויי כאפיות, גלאביות וחמושים בנרגילה הם התמקמו על הדשא בכיכר העיר, סמוך לקניון ולמדרחוב, והקימו במקום את מה שכינו "מאחז נאחף" (יישוב ערבי ליד כרמיאל).


יש עיזים, יש כאפיות, אבל לאף אחד לא אכפת (צילום: אחיה ראב"ד)

 

הפעילים קיוו כי פקחי העירייה או שוטרים יגיעו לפנות אותם מהמאחז הבלתי חוקי, אולם אלו לא שיתפו פעולה והתעלמו מהם. גם החששות מכך שהעיזים, שהושכרו מחווה סמוכה, יאכלו את הפרחים בכיכר או שנהגי כלי הרכב שיחלפו במקום ויביטו במחזה הנדיר יגרמו לתאונות, לא הניעו את השוטרים והפקחים להגיע למקום, לצערם של הפעילים.

 

יש לציין כי רכב של השיטור הקהילתי עבר פעמיים ליד הכיכר וגם פקחי העירייה נראו פה ושם, אולם איש מהם לא התערב או הפריע למיצג

. מארגני האירוע טרחו לציין כי אם היה מדובר ביהודים (שאינם מחופשים לערבים) הייתה המשטרה מתערבת מיד.

 

כך או כך, העוברים והשבים היו משוכנעים בתחילה כי מדובר באירוע פורימי מוקדם, וחלקם אף הצטרפו עם ילדיהם למאהל כדי ללטף את העיזים. בסיכומו של דבר המחאה הפוליטית המתוכננת לא עשתה את שלה, אבל תושבי כרמיאל בהחלט זכו לאווירה פסטורלית בשעות הצהריים. לאחר חצי שעה התפזרו הפעילים, העיזים הוחזרו לחווה והמאחז הפך להיסטוריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
עז במרכז העיר, היום בכרמיאל
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
עושים נרגילה במאחז
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים