שתף קטע נבחר

גדולי התורה: קמו חוטאים, חובה להצביע

הרבנים התכנסו ו"ביטלו זמן תורה" כדי לפרסם "קריאת קודש" לבוחרים החרדים: התעוררו והשתתפו בבחירות. באיגרת שפרסמו הם מסבירים ש"קמו לדאבוננו חוטאים המבקשים לעקור יסודות דת"

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ודגל התורה, המרכיבות את מפלגת יהדות התורה, התכנסה היום (ד') בבני ברק לישיבה שמטרתה אחת: להעיר את החרדים לקראת הבחירות. בתום הכינוס פרסמו הרבנים החרדיים "קריאת קודש" לאנשיהם להצביע בבחירות.

 

 

"הננו פונים בקריאה של חיזוק וזירוז לקראת הבחירות הקרובות לכנסת, אשר בהן יעמדו על כף המאזניים עניינים גורליים שיש בהם עיקרי הדת ויסודות היהדות, קיום הישיבות הקדושות וקדושת השבת. מבית, קמו לדאבוננו חוטאים המבקשים לעקור יסודות דת ,להפוך חלילה את השבת לחול ולפגוע בייחודו של עם ישראל. אשר על כן חובה להשתתף בבחירות לכנסת ולחזק את ידיהם של נציגנו", נכתב בקריאתם של הרבנים


האדמו"ר מבוסטון (מימין) והאדמו"ר מבעלז, בכנס   (צילום: אלי אלגרט)

 

ברחוב החרדי המנומנם, מיחסים חשיבות רבה לכינוס הערב, שבא לאחר מאבקים פנימיים בין דגל התורה לאגודת ישראל . "חשיבות הכינוס הוא בעצם קיומו", אמר מזכיר מועצת גדולי התורה, הרב אברהם רובנשטיין. לדבריו, בכינוס הזהיר, הרב אהרון לייב שטינמן, מהאפשרות שהכנסת תאשר חוקה ."החוקה עלולה לכרסם בכל ענייני ועיקרי הדת היהודית ולכן יש להתלכד ולהתאחד כנגד יוזמה זו", אמר הרב.

 

למרות הדיווחים כי יחרים את הכינוס, הגיע האדמו"ר מבעלז למקום, ובכך הסתיים לו המשבר הגדול שפקד את רשימת אגודת ישראל, לאחר שנציג החסידות, הרב ישראל אייכלר לא שובץ במקום השישי ברשימה.

 

הרב מוטקה בלוי, אחד העסקנים הבולטים במגזר החרדי, הסביר ל-ynet את חשיבות הכינוס: "מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא. כלומר אם גדולי התורה טורחים ומשנים את סדר יומם ומבטלים זמן תורה לטובת העניין. הדבר מעניק חשיבות לנושא וכולם מבינים את המסר".

 

לכינוס הגיעו גם מנהלי מוסדות חינוך, על מנת להעלות על סדר היום את המצוקה בה נקלעו תלמידיהם. המנהלים מחו על כך שמזה חודשיים, התלמידים הלומדים בכיתות א' עד ח', במספר ישובים, לא מגיעים ללימודים בגלל שתקציב ההסעות לא מועבר אליהם מהרשויות המקומיות. "אתה מכיר ילד חילוני שיש לו בעיה של הסעות?", נאמר בכנס. לדברי הנוכחים, אסור להיות שאננים וצריך להתגייס בכל הכוח כדי לדאוג גם לילדים החרדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
הפתיע והגיע. האדמו"ר מבעלז
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
בראש הרשימה. יעקב ליצמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים