שתף קטע נבחר

האם חבר מפלגת העבודה פרץ למחשב של המזכ"ל?

התקופה - ימי ההתמודדות על מזכ"לות המפלגה. החשד: פריצה למחשב של המזכ"ל העתידי, איתן כבל ושיגור מכתב לחברים בשמו. החשוד: אחד המתמודדים, חבר המפלגה דני כהן. הקורבן: איתן כבל. כהן, שמכחיש את הטענות, כבר נחקר בעבר בנושא ואמור לשוב ולהיחקר בימים הקרובים

"העותר הסדרתי" של מפלגת העבודה והלוחם הגדול במפלגה נגד השחיתות הפנימית, חבר המרכז דני כהן (דני האדום), מצא את עצמו לפני כחודשיים במצב לא נעים. חוקרי מחלק ההונאה של מחוז הדרום במשטרה דפקו בדלתו, לקחו את מחשבו האישי, וזימנו אותו לחקירה במשרדי מחלק ההונאה.

 

הסיבה: כהן נחשד כי פרץ לתא הדואר האלקטרוני של מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, במהלך חודש מאי 2005, השתמש בכתובת הדואר שלו ושלח למאות חברי מרכז המפלגה מייל שעל פניו נראה כאילו נשלח ממחשבו של כבל בכנסת. המכתב נשלח בתקופת ההתמודדות על תפקיד המזכ"לות של המפלגה. על התפקיד התמודד באותם ימים גם כהן עצמו - נגד כבל וכן נגד דני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע.

 

 

כשגילה כבל כי המכתב נשלח לכאורה מתא הדואר האלקטרוני שלו בכנסת, פנה אל קצין הביטחון של הכנסת, והגיש תלונה. התלונה הועברה עד מהרה למשטרת בישראל, בחשד לפריצה לשרת הדואר של הכנסת, ובחשד כי מדובר בעבירה פלילית. המשטרה, כאמור, פתחה בחקירה, אספה עדויות במפלגת העבודה ולאחר מכן, גילתה כי המקור לשליחת ההודעה הוא ככל הנראה מחשבו של כהן. בעקבות כך, מחשבו הוחרם, והוא זומן לחקירה במשטרה.

 

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל אמר כי "הנושא עדיין נמצא בחקירת משטרה. כל עוד הנושא נמצא בחקירת משטרה, אני לא יכול להגיב". כהן עצמו אישר כי אכן הוחרם מחשבו וכי זומן לחקירה אולם אמר: "נחקרתי פעם אחת. זה סיפור מתקופת הבחירות למזכ"לות, בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה על ידי כבל כנראה. נשאלתי בעניין הזה. השבוע היתה צריכה להיות עוד בדיקה של המשטרה, אולם הם ביטלו את החקירה וקבעו מועד אחר". לדבריו, "מה שיש שם זה מודעה שפורסמה באינטרנט. לפני חודשיים היו אצלי השוטרים בבית, לקחו את המחשב שלי והחזירו לי אותו מאוחר יותר. הם לא עשו אצלי חיפוש בבית.

 

כהן מכחיש כי עשה את המעשים. "הייתי חותם על המודעה אם זה הייתי אני. אי אפשר להשתמש באימייל של כבל. צריך להכנס למחשב שלו כדי להשתמש בכתובת שלו. הפרשה הזאת לא היתה ולא נבראה... מי שמוציא את הסיפור הזה הוא כנראה מישהו שבמסגרת הפעילות שלי בעד מנהל תקין ונגד שחיתות, רוצה לסמן אנשים ומכין את עצמו".

 

מהמשטרה נמסר כי אכן חקרו את כהן, אולם הוא הכחיש את החשדות שיוחסו לו. עוד נמסר כי כהן היה אמור היה להגיע שלשום (יום ג') לחקירה נוספת, אולם הוא הודיע כי אינו יכול להבוא, ובקרוב הם צפויים להזמינו מחדש.

 

בתוך כך, 19 יום לפני הבחירות, במפלגת העבודה עוקבים בדריכות אחר הסקרים המתפרסמים בכלי התקשורת, והמנבאים לעבודה בין 18 ל-19 מנדטים. במפלגה טוענים בתוקף כי הסקרים לא הגיוניים. "אנחנו הרבה יותר חזקים", הם אומרים.

 

בכירים בעבודה אמרו הלילה ל-ynet כי "בשבועיים האחרונים הקמפיין שלנו הוא קמפיין לדוגמה. בכל מקום, אנחנו שומעים יותר ויותר אנשים שמתכוונים להצביע עבורנו, וכמעט ולא שומעים על קדימה. אפילו בטלמרקטינג של הימין הם טוענים שהם לא שומעים מהציבור על כוונה להצביע עבור קדימה. זה מאוד מוזר מה שקורה בסקרים".

 

בכיר בעבודה הוסיף: "אני מתחיל להכנס לדיכאון מהסקרים האלה. הם לחלוטין לא הגיוניים. אני רואה דבר אחד בשטח, שומע שאנשים בכל רחבי הארץ מתכוונים להצביע לעבודה, אבל בסוף, בסקרים, יוצא שאנחנו דורכים במקום. זה פשוט לא מתקבל על הדעת".

 

גם מזכ"ל העבודה ויו"ר מטה הבחירות שלה, ח"כ איתן כבל, טוען כי הוא לא מוצא הגיון בסקרים. לדבריו, "המציאות בשטח שונה לחלוטין, וכנראה ב-28 בחודש הולך להיות יום הכיפורים של הסוקרים. זאת לא הולכת להיות הפעם הראשונה שזה קורה להם. התגובות שאני מקבל בשטח, יחד עם כל חבריי שמסתובבים ברחבי הארץ, הן תגובות אחרות לגמרי. התגובות האלה מהאנשים רחוקות ממה שמוצג בסקרים. אנחנו ממשיכים לעבוד, ומאמינים שמפלגת העבודה תגשים את המשימות שהציבה לעצמה".

 

בהכנת הכתבה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בן לם
פרץ? כהן
צילום: בן לם
צילום: גבי מנשה
התלונן. כבל
צילום: גבי מנשה
מומלצים