שתף קטע נבחר

תכנון בגלגלצ: הקץ לפלייליסט הנוקשה

החל מחודש מאי תעבור התחנה שינויים משמעותיים בלוח השידורים: רשימת הפלייליסט תורחב ויורחב העיסוק בתכנים

קראו לה "אוייבת המוזיקה הישראלית", ביקשו להחרים אותה, טענו נגדה שהיא פועלת בתנאים מועדפים על גבול המונופול, אבל לגלגלצ זה לא הפריע. אחרי שקיבעה את מעמדה כתחנה שקובעת איזה שירים יזמזם עם ישראל בלי הכרה, היא מרשה לעצמה להתפנות למתיחת פנים ולבחינה מחודשת של פורמט השידור.

 

ל-ynet נודע כי החל מחודש מאי הקרוב תעבור התחנה שינויים משמעותיים בלוח השידורים ורשימת הפלייליסט המצומצמת ומעוררת המחלוקת, תורחב משמעותית. מפקד גלי צה"ל, אבי בניהו, מסר בתגובה: "אנחנו בוחנים מעת לעת את לוח השידורים והתכנים אל נוכח המציאות המשתנה בתקשורת ובתחום הרדיו בפרט. במסגרת זו אכן מתוכננים בקרוב מספר שינויים בגלגלצ ובהם גם תוכניות חדשות בתחום התוכן".

 

כשבניהו מדבר על מציאות משתנה הוא מכוון ככל הנראה למלחמה הממשמשת ובאה על אוזן הקהל שנכונה לגלגלצ מול עשרות הערוצים הדיגיטליים הצפויים להיפתח בקרוב, שתשנה לחלוטין את מפת הרדיו בישראל.

 

מנהל גלגלצ ומי שהגה את שיטת הפלייליסט ברדיו הישראלי, אלדד קובלנץ, מעדיף שלא להתחייב על היקף השינויים והודף בדיפלומטיות שאלות נקודתיות. "מאז הקמת, גלגלצ נמצאת בתהליך מתמיד של בחינת האקסיומות השידוריות שלה מתוך אמונה שעל מנת לשמר הצלחה, יש להשתנות מעת לעת".

 

השינויים בתחנה כבר הלו לפני חודשים אחדים, עם הרחבת הפלייליסט בלילה ועלייתה לאוויר של התכנית "סינגלס" בהנחייתה של הדר מרקס. "התוכנית הזו, שמציעה מוזיקה שונה מאוד מגלגלצ הקלאסית עם הרבה יותר דיבורים ועם הנחייה עם האיכויות של המנחים של פעם", אומרים גורמים, "היתה ניסיון שהצליח מאוד והחל את מתיחת הפנים".

 

ומה הלאה? "הכוונה היא להעלות לאוויר תכניות חדשות עם דגש על עומק מוזיקלי, ראיונות באולפן עם אמנים, שיחות על מוזיקה ושינוי משמעותי של כל האריזה. כמות השירים שנכנסת לפלייליסט תגדל משמעותית וסוגי הפלייליסט יהיו יותר רחבים מבעבר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארז ארליכמן
קובלנץ. בחינת אקסיומות שידוריות
צילום: ארז ארליכמן
לאתר ההטבות
מומלצים