שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יתום: "ישראל לא צריכה להתמודד לבד עם איראן"
  ראש המוסד לשעבר התייחס לדבריו של הרמטכ"ל לשעבר, משה יעלון: "הוא לא גילה סודות צבאיים, אבל העיתוי ותוכן הדברים לא היו במקומם". אבי דיכטר: "הדברים לא הוסיפו כבוד - לא לבוגי ולא להבהרת הנושא"
  דבריו של הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון בדבר היכולות ההתקפיות של ישראל מול איראן, היו הנושא המרכזי במסגרת אירוע " שבתרבות" בבאר שבע שבו התארחו היום אבי דיכטר ודני יתום. השניים אמנם לא תקפו את יעלון על דבריו כפי שעשו גורמים אחרים בפוליטיקה, אך גם לא חסכו ממנו ביקורת.

   

  יתום, ראש המוסד בעבר ומועמד מפלגת העבודה לכנסת, טען כי אין ברצונו להעמיד את ישראל בראש החץ נגד אירן, גם אם הסוגייה

   האירנית צריכה לטענתו "להדיר שינה מעיני רבים. אם נמשיך להצהיר הצהרות מסוג אלה שאמר בוגי יעלון, יאמר העולם בסופו של דבר 'יש להם את היכולת שיתמודדו לבד'. איננו חושבים שאנו אלו שצריכים להתמודד עם הסוגייה הזו לבד. לפגוע ב-40 או 50 אתרים באירן, שפזורים גם מתחת לפני השטח, זו משימה מורכבת".

   

  בנוגע לטענות כי יעלון חשף מידע שאינו צריך להיאמר בפומבי אמר יתום: "הוא לא גילה סודות צבאיים, העיתוי ותוכן הדברים, שנאמרו על ידי מי שהיה עד לא מזמן ראש המטה הכללי של צה"ל, לא היו במקומם". בסיום דבריו הדגיש יתום כי על אף הביקורת, גם הוא סבור ש"למדינת ישראל יש יכולות רבות ומגוונות - צבאיות ומודיעיניות".

   

  גם דיכטר - ראש השב"כ בעבר ומועמד קדימה - אמר כי דבריו של יעלון אמנם לא יביאו אסון על ישראל אך מוטב היה כי לא היו נאמרים דווקא בעת הזו. "אני לא חושב שבוגי גילה סודות מדינה. בוגי ידיד אישי וטוב שלי, אך אני חושב שהיו כמה מילים שהייתי מוותר עליהם. הם לא הוסיפו כבוד - גם לא לבוגי וגם לא להבהרת הנושא.

   

  "מה שאני מבין מהדברים של בוגי - ואיתם אני מזדהה לחלוטין - זה שאם אתה נמצא אזרח מדינה בארצות הברית או אירופה, ומתלבט לאן לעזוב - לאירן שמשם מאיימים לשגר נשק גרעיני לעבר ישראל או לישראל שהיא היעד שבו מתכוונים האירנים לפגוע - אני ממליץ לאותו אדם לבוא להתגורר בישראל. הסיכוי שיישאר בחיים פה גדול בהרבה מהסיכוי שיישאר בחיים שם".

   

  דיכטר התייחס גם לאיום היהודי מבית, מצד גורמים קיצוניים אשר שורפים רכבי משטרה ומאיימים על אנשי הביטחון. "כל אחד מאיתנו

   שנושא בתפקיד בכיר בתחום הביטחוני והפוליטי, מבין שיש משימה לבצע ואי אפשר שמשהו שולי יזיז אותנו ממנה. כראש השב"כ רבצו מפגינים מול דלת ביתי, במשך חודשים ארוכים. עבורי זה לא רכיב שישפיע על קבלת ההחלטות.

   

  "קודם כל יש לנו מדינה, לאחר מכן מפלגות ולאחר מכן משפחות. יש לנו כוונות ברורות וחדות - אכיפת חוק כוללת גם את אותם פורעי חוק קיצוניים, לא משנה אם מהשמאל או מהימין. כל פורע חוק כזה ימצא עצמו מאחורי סורג ובריח או בלהליך משפטי. לא נוותר בנושא הזה. לא שורפים מדינה במכונית אחת או שניים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  יתום. "איום מדיר שינה"
  צילום: שאול גולן
  צילום: צביקה טישלר
  יעלון. הביקורת נמשכת
  צילום: צביקה טישלר
  צילום: ירון ברנר
  דיכטר. כדאי לגור בישראל ולא באיראן
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים