שתף קטע נבחר

פרץ נגד אולמרט: חד-צדדיות היא מוצא אחרון

בכינוס בהרצליה תקף פרץ את הצהרותיו של אולמרט בראיונות סוף השבוע לפיהן הכיוון הוא צעדים חד-צדדים נוספים. "יהודה ושומרון זה לא כמו עזה ולבנון", הבהיר. "אין גבול בינלאומי לחזור עליו". פרץ תקף את הצהרות אולמרט על כך שקדימה כבר ניצחה, וכינה אותן "זלזול בבוחרים"

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, תקף אתמול (שבת) אחר הצהריים את ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט ואמר שהוא מזלזל באזרחי המדינה. פרץ, שדיבר בכנס בהרצליה, אמר: "שמענו את אולמרט אומר שהבחירות הסתיימו. שלושה שבועות לפני הבחירות הוא כבר מזלזל באזרחים. מעניין איך הוא יתנהג אחרי הבחירות. שלטון שמזלזל בקלפיות ובמצביעים יהיה שלטון אטום ויהיר אחרי הבחירות".

 

 

פרץ תקף גם את דבריו של אולמרט בראיונות סוף השבוע בעיתונים, בהם דיבר ממלא המקום על צעדים חד צדדיים נוספים. "התנתקות חד-צדדית זו האופציה האחרונה", הבהיר פרץ והסביר: "יהודה ושומרון זה לא כמו עזה ולבנון, שם חזרנו לגבול הבינלאומי. ביהודה ושומרון איש אינו יכול לחזור לגבול הבינלאומי, בגלל גושי ההתיישבות. לכן, חייבים לעשות מאמץ ולעשות את זה במשא ומתן.

 

"צריך לנצל כל הזדמנות לנהל משא ומתן עם אבו מאזן. הוא הגורם המתון באזורנו, ואנחנו חייבים את זה לעצמנו. אני מתפלא על שרת החוץ שממהרת להכריז על אבו מאזן כלא רלוונטי. לא ברור לי למי זה תורם. הרי הפסלטיני ברחוב מבין, שאם אבו מאזן לא רלבנטי, אז רק החמאס רלוונטי, ולא ברור לי איך משרתת אותנו הדחיפה של הפלסטינים לזרועות הקיצונים".

 

בעבודה ממשיכים לטעון שהסקרים המתפרסמים בתקשורת לא משקפים את המציאות בשטח. "הסקרים לא מנבאים נכון את מה שקורה", אומרים בכירים בעבודה. "כמו שלא יודעים לומר מה יהיה עם ש"ס, כך הסקרים לא יודעים להראות את מה שקורה עכשיו. לסוקרים קל מאוד עם אוכלוסיות שמפולחות, אבל הם לא יודעים לפלח את עיירות הפיתוח. התוצאות יהיו אחרות".

 

בעבודה דחו את השמועות על כוונה לשנות את הקמפיין, ולהציב את העבודה כמי שמתמודדת על תפקיד המפלגה השניה. היו גם מי שאמרו כי המפלגה צריכה להציב את הסיסמה "צריך עבודה חזקה בממשלה" בראש הקמפיין, כדי לחזק את המפלגה בבחירות. בינתיים, עמיר פרץ דוחה כל ניסיון לשנות את הקמפיין, ולדברי בכירים במפלגה "לא רוצה בכלל לשמוע מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בלי חד-צדדיות. פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים